SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Klaudia Kaczmarczyk, 4 kwietnia 2016

Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu wygrało XX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Ostrzeszowie, pokonując w finale Janków Przygodzki 2:1.

Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu wygrało XX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Ostrzeszowie, pokonując w finale Janków Przygodzki 2:1. Zwycięski zespół uczestniczył w zawodach w latach poprzednich, a w 2015 roku zajął drugie miejsce.

Już od dwudziestu lat w Ostrzeszowie organizowany jest OTPS. Młode zespoły przyjeżdżają tutaj na zawody, które mają być przede wszystkim dobrą zabawą i promocją naszej dyscypliny sportu.

W tegorocznych rozgrywkach udział wzięło szesnaście zespołów - SKF KS Poznań, UKS Olimp Września, MKS MOS Wrocław, KS AZS AWF Wrocław, Klub Sportowy Częstochowianka, MUKS Poprad Stary Sącz, UKŻPS Kościan, MKS Piast Głogów, MKS Rokita Brzeg Dolny, Siatkarz Wieluń, UKS JEDYNKA Kluczbork, UKS 18 Szczecin, Kadra WZPS, Janków Przygodzki, Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu i gospodynie UKS Koliber Ostrzeszów.

Mecze były bardzo zacięte i wyrównane, a zawodniczki walczyły o każdą piłkę. Trenerką zwycięskiego zespołu jest Wioletta Bernat. - Zespoły imponowały wolą walki. W wielu przypadkach gra była wyrównana - powiedziała.

Goście wysoko ocenili organizację turnieju. Skąd pomysł na takie wydarzenie sportowe w Ostrzeszowie?

- Przede wszystkim z pasji. Po turnieju w Środzie Wielkopolskiej na którym byłem z drużyną w 1996 roku pomyślałem, że warto zrobić coś takiego w Ostrzeszowie. I tak się zaczęło. W pierwszym turnieju wystartowało osiem drużyn. Nazwa "ogólnopolski" może jest trochę na wyrost, ale mamy przedstawicieli z sześciu-siedmiu województw - mówi organizator całego przedsięwzięcia, a zarazem trener zespołu UKS Koliber Ostrzeszów Jerzy Kurzawa.

  • 2
  • 0
  • 38
  • 0
  • 0