SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 26 maja 2013

UMKS MOS Wola Warszawa zajął piąte miejsce w mistrzostwach Polski kadetek.

UMKS MOS Wola Warszawa pokonał w Kętrzynie MKS San Pajda Jarosław 3:1 (25:14, 25:16, 19:25, 25:23) w meczu o piąte miejsce mistrzostw Polski kadetek.

- Cieszymy się z tej lokaty. Piąte miejsce w Polsce jest wysokie, ale pozostał mały niedosyt. Niestety, przegrywaliśmy końcówki ważnych spotkań w grupie. Z Impelem Gwardią Wrocław prowadziliśmy 2:1 oraz 23:21 i przegraliśmy tę partię, a następnie tie breaka – powiedział trener stołecznej drużyny, Artur Wójcik.

Warszawski szkoleniowiec podkreślił, że jego podopieczne zebrały na mistrzostwach w Kętrzynie cenne doświadczenie. – W meczu o piąte miejsce szybciej obudziliśmy się niż nasze rywalki. Po łatwym wygraniu dwóch pierwszych setów w szeregi wkradło się częste w takich przypadkach rozluźnienie – mówił Artur Wójcik.

W drużynie warszawskiej grała Paulina Bałdyga, jedna z siedmiu mistrzyń Europy kadetek, które wystąpiły w Kętrzynie. – Przez cały sezon trenowaliśmy z inną rozgrywającą. Paulina jest uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego więc przed wyjazdem do Kętrzyna nie mieliśmy zbyt dużo czasu na wspólne zajęcia. Na pewno jest to zawodniczka bardzo utalentowana o znakomitych cechach motorycznych – zakończył trener UMKS MOS Wola Warszawa.

  • 4
  • 0
  • 29
  • 0
  • 0