SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 23 maja 2013

W grupie B mistrzostw Polski kadetek po dwa zwycięstwa odniosły Energa Gedania Gdańsk oraz KS Impel Gwardia Wrocław i oba zespoły awansowały do półfinału.

Energa Gedania Gdańsk pokonała w Kętrzynie MKS Dąbrowę Górniczą 3:2 (16:25, 25:22, 22:25, 25:23, 15:13) w meczu drugiego dnia turnieju mistrzostw Polski kadetek.

Było to drugie zwycięstwo gdańskiego zespołu. Podopieczne trenera Witolda Jagły dzień wcześniej pokonały UMKS MOS Wola Warszawa. Spotkanie z MKS Dąbrową Górniczą zakończyło po 2.05 h. Było w nim dużo walki. Kibice w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kętrzynie na brak emocji nie mogli narzekać. W tie breaku było już 10:5 dla gdańszczanek i wydawało się, że łatwo rozstrzygną na swoją korzyść walkę o zwycięstwo.  Jednak dąbrowianki doprowadziły do wyrównania m.in. za sprawą dobrej zagrywki i słabego przyjęcia rywalek.

Dwa fatalne błędy w odbiorze mocno zdenerwowały gdańskiego szkoleniowca. - Zabrakło zwykłej komunikacji między zawodniczkami przyjmującymi. Mam nadzieję, że wyciągną wnioski z tych pomyłek i w przyszłości to już im się nie przytrafi. W tych konkretnych przypadkach wystarczyło krzyknąć tylko "moja" - mówił po spotkaniu Witold Jagła. Dodał on, że w czwartym i piątym secie jego podopieczne wyraźnie poprawiły grę w porównaniu ze środowym spotkaniem z UMKS MOS Wola Warszawa.

W 2013 roku Energa Gedania zdobyła mistrzostwo Polski juniorek. Z tej złotej drużyny siedem zawodniczek gra w Kętrzynie. Są to: Alicja Krasula, Katarzyna Urbanowicz, Magdalena Damaske, Julia Piotrowska, Dominika Mras, Marta Tucholska i Joanna Grzmocińska.

KS Pałac Bydgoszcz pewnie pokonał STS Sandecję Nowy Sącz. Było to już drugie zwycięstwo podopiecznych trenerki Agaty Kopczyk. Jej zespół wymienia się jako jednego z kandydatów do złotego medalu. - Pałac prezentuje bardzo ładną dla oka i mądrą, dobrze poukładaną taktycznie grę - powiedział były reprezentant kraju Grzegorz Wagner. - Szybka, techniczna oraz kombinacyjna gra tego zespołu na pewno wzbudza uznanie.

W środę pierwszym meczu MP KS Gwardia Impel Wrocław wygrała po tie breaku. W drugim występie w Kętrzynie również wzięła udział w siatkarskim horrorze. Tym razem podopieczne trenerki Anety Walasek pokonały UMKS MOS Wola Warszawa. Wrocławianki, podobnie jak Energa Gedania, mają po dwa zwycięstwa i zapewniony awans do półfinału.

KS Impel Gwardia przegrywał 1:2 i w czwartej partii prowadził 20:18. Stołeczna drużyna zdobyła cztery kolejne punkty, ale w nerwowej końcówce okazała się gorsza. Z kolei w tie breaku było 5:3 dla UMKS MOS Wola Warszawa. Od tego momentu wrocławianki zdobyły siedem punktów i tej przewagi już nie oddały. Podobnie jak w środowym spotkaniu z MKS Dąbrowa Górnicza w zespole KS Impel Gwardia wyróżniła się Aleksandra Gromadowska. Zdobyła 33 punkty i została wybrana MVP spotkania.

W ostatnim meczu drugiego dnia turnieju MKS SAN Pajda I Jarosław łatwo pokonał UKS Orzeł Malbork. Sytuacja w grupie A jest mocno skomplikowana. Pewny awansu nie może być pewny lider - KS Pałac. W piątek w ostatnim dniu rywalizacji w grupie zapowiadają się wielkie emocje.

Wyniki czwartkowych spotkań - grupa A:
KS Pałac Bydgoszcz - STS Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:14, 25:20, 25:20). MVP Pola Nowakowska
MKS SAN Pajda I Jarosław - UKS Orzeł Malbork 3:0 (25:22, 25:22, 25:21). MVP Aleksandra Kazała.

grupa B
MKS Dąbrowa Górnicza - Energa Gedania Gdańsk 2:3 (25:16, 22:25, 25:22, 23:25, 13:15). MVP Marta Tucholska
KS Gwardia Impel Wrocław - UMKS MOS Wola Warszawa 3:2 (15:25, 25:13, 13:25, 25:23, 15:11). MVP Aleksandra Gromadowska

  • 5
  • 0
  • 29
  • 0
  • 0