SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 6 maja 2016

Zespoły Developresu SkyRes V LO Rzeszów i broniąca tytułu LTS Legionovia Legionowo oraz Impel Wrocław i KS Pałac Bydgoszcz awansowały do półfinału mistrzostw Polski kadetek, które rozgrywane są w Tomaszowie Lubelskim.

Dziś w mistrzostwach Polski kadetek rozegrane zostały ostatnie mecze grupowe. W grupie A do półfinału awansowała broniąca tytułu LTS Legionovia Legionowo i Developres SkyRes V LO Rzeszów, a w grupie B dwa pierwsze miejsca zajęły odpowiednio Impel Wrocław i KS Pałac Bydgoszcz.

MKS Dąbrowa Górnicza SA - UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki 2:3 (25:23, 25:20, 27:29, 13:25, 12:15)

Mecz o trzecie miejsce w grupie był bardzo zacięty. Dąbrowianki nie wykorzystały szansy, żeby wygrać 3:0. W trzeciej partii odrobiły straty ze stanu 21:23, a potem miały piłki meczowe. UKS Lider po wygraniu dostał dostał dodatkowej energii. Po wyrównanym początku czwartego seta w jego drugiej części wręcz zdemolował rywalki.

MVP Klaudia Felak (UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki)

Developres SkyRes V LO Rzeszów - LTS Legionovia Legionowo 2:3 (21:25, 25:23, 23:25, 25:21, 12:15)

Oba zespoły odniosły po dwa zwycięstwa w grupie. Dziś zagrały o pierwsze miejsce w tabeli. - W tym spotkaniu nie było kalkulowania i walczyły od początku do końca. Dla nas było to bardzo ważne przetarcie przed meczami w strefie medalowej - powiedział trener zwycięskiej drużyny Dawid Michor.

Trener LTS Legionovii podkreślił, że jego zespół zagrał równo we wszystkich elementach i realizował założenia taktyczne.

O wyniku meczu zadecydował tie break. Do stanu 9:9 grano praktycznie punkt za punkt. Następnie cztery kolejne akcje wygrał zespół z Legionowa. Rzeszowianki nie rezygnowały. Zmniejszyły straty do dwóch punktów, ale na odrobienie wszystkich zabrakło już czasu.

LTS Legionovia zajęła pierwsze miejsce w grupie i w sobotnim półfinale spotka się z drugim zespołem grupy B, a Developres SkyRes V LO z pierwszym.

MVP: Milena Montowska (LTS Legionovia Legionowo)

Vega MOSiR Stalowa Wola - KS Pałac Bydgoszcz 0:3 (16:25, 17:25, 10:25)

Bydgoszczanki bez problemów wypunktowały swoje rywalki. W drugim secie ich przewaga zmałała do 18:16, ale w ostatnim fragmencie tej partii były lepsze 7:1. Trenerka Agata Kopczyk była zadowolona z postawy swoich podopiecznych.

Sytuacja w tej grupie jest mocno skomplikowana. Przed ostatnim meczem pewne jest tylko, że zespół ze Stalowej Woli zajmie czwarte miejsce i jutro zmierzy się z MKS Dąbrowa Górnicza w spotkaniu o siódmą lokatę w klasyfikacji końcowej.

MVP: Monika Jagła (KS Pałac Bydgoszcz).


Impel Wrocław - Energa Gedania Gdańsk 3:2 (25:16, 26:24, 22:25, 17:25, 15:4)

Pierwsze dwa sety spotkania na swoją korzyść roztrzygnęły zawodniczki z Wrocławia. - Po pierwszym secie byliśmy już blisko awansu. Drugi wygrany już nam gwarantował miejsce w czołowej czwórce. Jednak dziewczyny walczyły do końca. Chciały wygrać i chwała im za to - mówił po spotkaniu trener koordynator kadr młodzieżowych wrocławskiego klubu Rafał Błaszczyk

Przeciwniczki Impelek choć straciły szanse na zakwalifikowanie do półfinału nie złozyły broni i kolejne dwie partie wygrały pewnie do 22 i 17. Jednak w tie-breaku wrocławianki nie pozostawiły złudzeń, że są lepszą drużyną. Impel ostatniegio seta wygrał do 4.

MVP: Julia Szczurowska (Impel Wrocław)

sobota
o siódme miejsce
10.00 4. miejsce grupa A - 4. miejsce grupa B MKS Dąbrowa Górnicza SA - Vega MOSiR Stalowa Wola
o piąte miejsce
12.00 3. miejsce grupa A - 3. miejsce grupa B UKS Lider - Budowlani Konstantynów Łódź - Energa Gedania Gdańsk
półfinały
16.00 1. miejsce grupa A - 2. miejsce grupa B LTS Legionovia Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz
18.00 2. miejsce grupa A - 1. miejsce grupa B Developres SkyRes V LO Rzeszów - Impel Wrocław

niedziela
10.00 mecz o 3. miejsce

12.00 finał

Mistrzostwa Polski kadetek wspiera PKN Orlen

Wyniki na bieżąco na stronie: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=1
Statystyki, dokumentacja i zdjęcia także tu: http://www.vispolska.pl/pzps-2015/

  • 3
  • 0
  • 33
  • 0
  • 0