SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 16 kwietnia 2015

W kolejnych dwóch spotkaniach drugiego dnia Mistrzostw Polski Juniorek w Wieliczce ponownie górą były wczorajsze zwyciężczynie. BUDOWLANI Łódź pokonali UKS ORŁA Malbork 3:1, a KS PAŁAC Bydgoszcz takim samym wynikiem wygrał w meczu z Dąbrową Górniczą.

W kolejnych dwóch spotkaniach drugiego dnia Mistrzostw Polski Juniorek w Wieliczce ponownie górą były wczorajsze zwyciężczynie. BUDOWLANI Łódź pokonali UKS ORŁA Malbork 3:1, a KS PAŁAC Bydgoszcz takim samym wynikiem wygrał w meczu z Dąbrową Górniczą.

 

UKS ORZEŁ Malbork – BUDOWLANI Łódź 1:3 (17:25, 19:25, 25:21, 20:25)

UKS ORZEŁ Malbork: Paulina Rekowska, Dominika Mikołajewska, Katarzyna Kuleta, Małgorzata Wysocka, Daria Szczyrba, Agata Michalewicz, Aleksandra Żurawska (libero) oraz: Michalina Sikora, Julia Balewicz, Dagmara Dąbrowska, Monika Fedusio trener: Szymon Żołędziewski

BUDOWLANI Łódź: Joanna Pacak, Julia Brzezińska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Agata Gwardecka, Zuzanna Berkowska, Kinga Wysokińska (libero) oraz Edyta Hałas, trener: Jacek Pasiński

Julia Brzezińska, przyjmująca BUDOWLANYCH Łódź i MVP meczu: Zagrałyśmy bardzo dobrze i jestem szczęśliwa, że nam się udało. Odpuściłyśmy w pewnym momencie – myślę, że to kwestia dogrania, ale dziewczyny pozbierały się, skupiły i grałyśmy swoje.

Jaccek Pasiński, trener BUDOWLANYCH Łódź: Zawsze musi być trochę dreszczyku emocji. Cieszymy się bardzo. Nikt wcześniej nie wierzył w to, co teraz się wydarzyło: jesteśmy wśród czterech najlepszych drużyn Mistrzostw Polski Juniorek. Dla mnie to jest coś nieziemskiego – w najśmielszych snach nie przewidywałbym we wrześniu czy październiku takiego obrotu spraw. Chwała dziewczynom, które walczą, które chcą i które ciężko pracują na ten wynik.

KS PAŁAC Bydgoszcz – TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:27, 25:16, 25:7, 25:18)

KS PAŁAC Bydgoszcz: Oliwia Jakielaszek, Małgorzata Śmieszek, Paulina Bałdyga, Adrianna Adamek, Pola Nowakowska, Weronika Fojucik, Karolina Portalska (libero) oraz: Pola Nowacka i Marzena Muntowska, trener: Maciej Kromrych

TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza: Ewa Borowiecka, Karolina Krzeszewska, Klaudia Tysler, Aleksandra Sochacka, Bożena Wylężek, Nadia Wydmańska, Iga Piątek (libero) oraz: Ewelina Ślęzak, Iga Dziekanowska, Magdalena Kaszuba, Justyna Zych, trener: Ireneusz Borzęcki

Maciej Kromrych, trener KS PAŁACU Bydgoszcz: Mamy wysokie dziewczyny i dobrze podeszliśmy do tego meczu od strony taktycznej. Znaliśmy kierunki ataków przecinika i wiedzieliśmy mniej więcej, jak ustawiać blok i Dąbrowa raz po raz się na niego nadziewała.

Zagrywka raz jest, a raz jej nie ma. Dziś nam „siedziała”. W czwartym secie wszystko wskazywało na to, że będzie jeszcze tie-break, a na zagrywkę weszła dziewczyna, która wczoraj w ogóle nie grała, odważnie zagrała zagrywką z wyskoku i bardzo się przyczyniła do zwycięstwa w dzisiejszym meczu.

Małgorzata Śmieszek, środkowa KS PAŁACU Bydgoszcz i MVP meczu: Pierwszy set t trochę więcej naszych błędów i nie tak mocna zagrywka, więc przeciwniczki dobrze przyjmowały no i miały więcej szczęścia w końcówce, ale potem nie było im tak łatwo. Ruszyła nasza zagrywka i przyjęcie. Wszystkie dziewczyny w ataku spisały się świetnie i ładnie grałyśmy w bloku.

Wiemy po co tu jesteśmy. Chcemy pokazać się z najlepszej strony i nie boimy się grać odważnie.


Relacje na żywo ze wszystkich meczów Mistrzostw Polski Juniorów w Częstochowie i Mistrzostw Polski Juniorek w Wieliczce są prowadzone na www.tvcom.pl przy współpracy z Volley Studio z Poznania.

  • 2
  • 0
  • 40
  • 0
  • 0