SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 15 kwietnia 2015

Grająca osłabionym składem GEDANIA Gdańsk pokonała w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Juniorek zespół PTPS Piła 3:1 (25:23, 25:20, 17:25, 25:21)

Grająca osłabionym składem GEDANIA Gdańsk pokonała w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Juniorek zespół PTPS Piła 3:1. Po dobrych dwóch setach Gdańszczanki przegrały trzecią odsłonę spotkania 17:25 i wszystko zapowiadało podobne losy seta czwartego, w którym jednak podopieczne trenera Michny zdołały zdobyć dziewięć punktów z rzędu, zmieniając wynik na korzystne dla siebie 19:16 i ostatecznie zakończyć mecz w czterech setach.

Katarzyna Urbanowicz, GEDANIA Gdańsk - MVP meczu: To był dla nas bardzo ciężki mecz, bo nie ze względu na kontuzje nie możemy grać całym składem. Nie nastawiałyśmy się na super wynik i jesteśmy z niego bardzo zadowolone.

Przyznam się, że w głębi duszy myślałam, że nie obejdzie się bez tie-breaka, ale pokazałyśmy, że grając drużyną można wygrać wszystko.

Patryk Michna, trener GEDANII Gdańsk: Żeńska siatkówka ma to do siebie, ze jest nieprzewidywalna, a rzeczy, które teoretycznie dziać się nie powinny, dzieją się, dlatego do końca wierzyłem, że uda się wygrać 3:1 w tym spotkaniu.

Nie przyjechała z nami na turniej lecząca kontuzję Magda Damaske, a do tego druga przyjmująca Asia Grzmocińska jest z nami, ale jej udział jest wykluczony, także ze względu na kontuzję. Mamy z tym pewien problem, ale to sport – kontuzje zdarzają się i są częścią naszej ciężkiej pracy.

ENERGA GEDANIA Gdańsk - PTPS Piła 3:1 (25:23, 25:20, 17:25, 25:21)

ENERGA GEDANIA Gdańsk: Katarzyna Urbanowicz, Julia Piotrowska, Dominika Mras, Agata Chyła, Marta Tucholska, Martyna Łukasik, Nikola Królak (libero) oraz: Magdalena Piepiórka, Agata Nowak, trener: Patryk Michna

PTPS Piła: Oliwia Urban, Adrianna Kukulska, Maja Nowicka, Magdalena Bukowiecka, Sandra Zaczkowska, Dominika Zając, Michalina Błoch (libero) oraz: Monika Warczygłowa, Anna Zapaśnik, , trener: Andrzej Zapaśnik.

 

  • 4
  • 1
  • 36
  • 0
  • 0