SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 15 kwietnia 2015

W Wieliczce zakończyło się pierwsze spotkanie Mistzrostw Polski Juniorek. Zespół MKS ZRYW-VOLLEY Iława uległ drużynie LTS LEGIONOVIA Legionowo 2:3 (17:25, 20:25, 26:24, 25:18, 8:15).

Pierwsze dwa sety, szybko i bez kłopotów wygrane przez Legionovię (25:17 i 25:20), nie zwiastowały długiego, pięciosetowego spotkania. Dzięki błędom zdekoncentrowanych zbyt łatwym początkiem meczu przeciwniczek, Iławiankom udało się przechylić na swoją korzyść losy seta trzeciego (26:24) i wysoko wygrać set numer cztery (25:18). W tie-breaku podopieczne trenera Lalka zaprezentowały znowu dyspozycję z początku spotkania i po krótkiej walce ustaliły wynik piątego seta na 15:8.

Aleksandra Rasińska, przyjmująca LTS LEGIONOVIA Legionowo i MVP meczu: Cieszę się z nagrody – dobrze grało mi się dziś w ataku, choć trochę uciekło mi przyjęcie. Mecz był bardzo równy i zacięty. Iławie należą się gratulacje za grę w obronie. Nie dawały nam się w obronie i podbijały każdy nasz atak. Poległyśmy też trochę na ich kiwkach ze środka. Miałyśmy nadzieję skończyć to spotkanie szybciej, ale dobrze, że potoczyło się tak, jak się potoczyło i mamy ten jeden punkt. Teraz trzeba tylko grać dalej.

Wojciech Lalek, trener LTS LEGIONOVIA Legionowo: Zawsze boję się takich meczów, gdzie stosunkowo łatwo idzie – dziewczyny się dekoncentrują. Za długo siedzę już w siatkówce by się tego nie spodziewać, a dziś to był encyklopedyczny przykład. Oddaliśmy set robiąc kilkanaście błędów własnych, osiem popsutych ataków. Graliśmy nonszalancko i musiało się tak zdarzyć. Spodziewamy się takich sytuacji po łatwych początkach i dobrze, że poradziliśmy sobie później, bo równie dobrze taka gra mogła przeciągnąć się na tie-breaka. Na szczęście dziewczyny się skoncentrowały, zaczęły słuchać wskazówek i daliśmy radę.

Nie przyjechaliśmy tu na turniej, tylko na pięć spotkań. I dla mnie każde spotkanie, a staram się to przekazać także dziewczynom, każdy mecz musimy grać tak, jakby decydował o wszystkim. Na pewno nikogo nie zlekceważymy i będziemy grać o wszystko.

MKS ZRYW-VOLLEY Iława - LTS LEGIONOVIA Legionowo 2:3 (17:25, 20:25, 26:24, 25:18, 8:15)

MKS ZRYW-VOLLEY Iława: Joanna Karpińska, Monika Gorzka, Sandra Korusiewicz, Marta Pietroczuk, Aleksandra Stępień, Laura Nowotnik, Iwona Kuklińska (libero) oraz: Natalia Mejka i Karolina Laskowska, trener: Mieczysław Pietroczuk

LTS LEGIONOVIA Legionowo: Malwina Smarzek, , Alicja Grabka, Monika Bociek, Aleksandra Rasińska, Milena Paszyńska, Katarzyna Niderla, Krystyna Pietraszkiewicz (libero) oraz: Katarzyna Jędrzejewska,  Magda Dąbrowska, trener: Wojciech Lalek

  • 2
  • 0
  • 37
  • 0
  • 0