SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 6 kwietnia 2014

Po meczu godnym finału Energa Gedania Gdańsk obroniła tytuł mistrzowski. W Kętrzynie gdańszczanki pokonały 3:1 UMKS MOS Wola Warszawa.

Po meczu godnym finału Energa Gedania Gdańsk obroniła tytuł mistrzowski. W Kętrzynie gdańszczanki pokonały 3:1 UMKS MOS Wola Warszawa.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany. Dzięki skutecznym atakom Malwiny Smarzek MOS wyszedł na prowadzenie 14:11 i o czas zmuszony był poprosić trener Witold Jagła. Słowa szkoleniowca skutecznie zadziałały na zespół, a po asie serwisowym Magdaleny Damaske był remis 14:14. W końcówce zdecydowanie lepsze okazały się siatkarski Gedanii 25:21.

Druga odsłona meczu od początku była bardzo zacięta. Walka toczyła się punkt za punkt. W ekipie skutecznie grała Katarzyna Urbanowicz, a w MOS-ie nie do zatrzymania była Malwina Smarzek. Ostatecznie po walce na przewagi zwycięsko z parkietu schodziły warszawianki 26:24.

Ogrom emocji dostarczył set kolejny, a w zasadzie jego końcówka. Walka toczyła się pomiędzy Gedanią a Malwiną Smarzek. Warszawska atakująca dostawała 99% piłek i w ostatnich akcjach nie wytrzymała. Gedania pokazała, że najważniejsza jest gra zespołowa 31:29.

Po zmianie stron drużyny kontynuowały zaciętą rywalizację. MOS kilka razy zdołał wyjść na dwu czy trzypunktowe prowadzenie, jednak za każdym razem gdańszczanki doprowadzały do remisu. Zawodniczki MOS-u nie wyciągnęły wniosków z poprzedniej partii i końcówkę seta rozegrały podobnie. Gedania wygrała 28:26 i w całym meczu 3:1. Gdańszczanki zdobyły złoty medal mistrzostw Polski po raz trzeci z rzędu.

UMKS MOS Wola Warszawa – Energa Gedania Gdańsk 1:3 (21:25, 26:24, 29:31, 26:28)

MVP: Dominika Mras

Gedania Gdańsk: Katarzyna Urbanowicz, Magdalena Damaske, Julia Piotrowska, Aleksandra Kaczyńska, Dominika Mras, Paulina Majkowska, Agata Nowak (libero) oraz Alicja Krasula, Joanna Grzmocińska, Marta Tucholska

UMKS MOS Wola Warszawa: Monika Lubiak, Zuzanna Prus, Katarzyna Jędrzejewska, Malwina Smarzek, Izabela Trocińska, Paulina Bałdyga, Izabela Szyjka (libero) oraz Adriana Adamek, Aleksandra Świercz

 

  • 3
  • 0
  • 42
  • 0
  • 0