SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 13 kwietnia 2013

W Jarosławiu w pierwszym półfinale mistrzostw Polski juniorek Silesia Volley pokonała Pałac Bydgoszcz 3:1.

W Jarosławiu w pierwszym półfinale mistrzostw Polski juniorek Silesia Volley pokonała Pałac Bydgoszcz 3:1.

Pierwszy mecz półfinałowy rozpoczął się od skutecznego ataku Aleksandry Baron. Na boisku toczyła się zacięta walka punkt za punkt, pełna znakomitych wymian, świetnych obron i mocnych ataków. Dopiero po zbiciu Majki Szczepańskiej Silesia wyszła na dwupunktowe prowadzenie, a po błędzie z drugiej strony siatki było już 9:6 i o czas poprosił bydgoski trener Maciej Kromrych. Czujna gra na  siatce Pałacu doprowadziła do wyrównania 14:14. Po ataku Pauliny Głaz wynik zmienił się na korzyść Bydgoszczy 18:16, jednak siatkarki Pałacu długo nie utrzymały prowadzenie po zaraz na tablicy wyświetlił się wynik 19:19. W końcówce lepsze okazały się zawodniczki Silesii, które wygrały 25:22.

Ataki Pauliny Głaz dały dwupunktowe prowadzenie bydgoskiej drużynie, jednak świetna zagrywka Majki Szczepańskiej odwróciła wynik na korzyść Mysłowic 6:5. Z dobrej strony w polu serwisowym zaprezentowała się również Ewelina Janicka. W dużej mierze dzięki jej zagrywkom Pałac wyszedł na prowadzenie 13:9. Bydgoszczanki nieźle radziły sobie w bloku, a obrony Alicji Walczak dawały szansę na kontrataki. Przewaga rosła z biegiem seta 18:11. Siatkarki z Mysłowic popełniały coraz więcej błędów własnym . Set zakończył blok Janickiej i Dybek 25:16.

Po zmianie stron bydgoszczanki kontynuowały dobrą passę. Przy stanie 6:2 szkoleniowiec Silesii Rafał Kalinowski poprosił o czas. Po przejściu popłoch zagrywką ponownie zrobiła Majka Szczepańska, wyprowadzając tym samym swoją drużynę na prowadzenie 7:6. Atakująca z Mysłowic równie dobrze spisywała się w swojej podstawowej funkcji 13:9. Bydgoszczanki zniwelowały straty a as Eweliny Janickiej doprowadził do remisu 14:14. W końcówce nie do zatrzymania były mysłowickie skrzydła, partię zakończyła Aleksandra Baron. Silesia wygrała 25:22.

Czwarty set lepiej rozpoczęły zawodniczki z Mysłowic, objęły prowadzenie 8:5. Siatkarki Pałacu co chwila niwelowały straty, ale wtedy ponownie rywalki odskakiwały na kilka punktów. Po ataku Kingi Dybek Pałac doprowadził do remisu 14:14. Po emocjonującej końcówce zwycięstwo odniosły siatkarki Silesii. Mecz zakończyła Angelika Szostok.

KS Pałac Bydgoszcz – Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice 1:3 (22:25, 25:16, 22:25, 22:25)

MVP: Marta Szajer

KS Pałac Bydgoszcz: Anna Bączyńska, Kinga Dybek, Paulina Głaz, Ewelina Janicka, Katarzyna Szostak, Aleksandra Torbusińska, Alicja Walczak (libero) oraz Zuzanna Pieczka, Anna Korabiec, Weronika Fojucik, Marta Ciesiulewicz

Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice: Aleksandra Wieczorek, Aleksandra Baron, Angelika Szostok, Inez Pfeifer, Martyna Pietrek, Majka Szczepańska, Marta Szajer (libero) oraz Kinga Wajdzik, Karolina Wiewióra, Klaudia Świstek

  • 2
  • 0
  • 40
  • 0
  • 0