SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, 12 kwietnia 2013

Zakończyła się rywalizacja w grupie B mistrzostw Polski juniorek. Do półfinału z pierwszego miejsca awansowała Energa Gedania Gdańsk a z drugiego Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice.

Zakończyła się rywalizacja w grupie B mistrzostw Polski juniorek. Do półfinału z pierwszego miejsca awansowała Energa Gedania Gdańsk a z drugiego Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice.

GRUPA B

UKS Barnim Goleniów – Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice 1:3 (18:25, 22:25, 25:20, 9:25)

Dwa pierwsze sety pojedynku w grupie B pomiędzy Goleniowem a Mysłowicami należały do Silesii. Pomimo, że w obu partiach początek należał do siatkarek UKS-u Barnim ich rywalki szybko odrabiały straty i kończyły odsłonę korzystnym dla siebie wynikiem. W trzecim secie ponownie początek należał do Goleniowa, natomiast tym razem mysłowiczanki nie były w stanie zatrzymać dobrze grających przeciwniczek. Co prawda Silesia doprowadziła do remisu, ale końcówka należała zdecydowanie do UKS-u. W czwartym secie warunki gry dyktowały siatkarki Silesii. Zaprezentowały się znacznie lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i pozwoliły rywalkom zdobyć jedynie 9 punktów.

MVP meczu: Inez Pfeifer

Energa Gedania Gdańsk – STS Sandecja Nowy Sącz 3:2 (25:27, 25:15, 25:17, 16:25, 15:7)

Drugi mecz w grupie B bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki Sandecji, które w błyskawicznym tempie wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. W końcówce prowadziły już 24:20, jednak ich przeciwniczki doprowadziły do wyrównania i do zaciętej końcówki. Grę na przewagi wygrały siatkarki z Nowego Sącza 27:25. Dwa kolejne sety to bardzo dobra gra gdańszczanek, która zapewniła im wysokie zwycięstwo w obu partiach. W czwartej odsłonie do gry powróciły zawodniczki Sandecji i pokonały wysoko rywalki doprowadzając do tie-breaka. W decydującej partii warunki dyktowała Gedania, która pokonała STS i dzięki temu zwycięstwu zajęła pierwsze miejsce w grupie.

MVP: Magdalena Damaske

Klasyfikacja końcowa:

1. Energa Gedania Gdańsk

2. Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice

3. STS Sandecja Nowy Sącz

4. UKS Barnim Goleniów

  • 3
  • 1
  • 37
  • 0
  • 0