SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 15 marca 2011

W Tomaszowie Lubelskim zapowiada się wielkie sportowe święto. Młodych sportowców zachęcamy również do zwiedzania miasta, gdzie na pewno znajdą wiele ciekawych rzeczy.

Od czwartku do niedzieli w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Wyspiańskiego 4 rozegrane zostaną, z udziałem ośmiu drużyn, mistrzostwa Polski juniorek.

- Na mecze drugiej ligi przychodzi po około 200-300 osób. W czasie młodzieżowego czempionatu powinna być pełna hala. Normalnie swoje spotkania gramy w sali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam też trenujemy, ale na mistrzostwa Polski potrzebny był większy obiekt - mówi trener Tomasovii Tomaszów Lubelski Stanisław Kaniewski. Nie tylko w jego opinii głównymi kandydatkami do medali są Gedania i warszawska Sparta.

Gospodarze podkreślają, że chcą powalczyć i grać o wysokie cele. - Trzeba pamiętać, że Gedania i Sparta występują w I lidze i doświadczenie zawodniczek tych klubów oraz ogranie w walce z silnymi rywalkami będzie miało dużo znaczenie – podkreśla tomaszowski szkoleniowiec.

Zainteresowanie mistrzostwami w mieście jest duże. Stanisław Kaniewski dodaje, że na ulicach widać banery oraz plakaty informujące o nadchodzącej rywalizacji młodych siatkarek. Kibicować chcą uczniowie wielu tamtejszych szkół. - Być może na widowni trzeba będzie robić dostawki - powiedział trener Tomasovii.

Warto dodać, że miejscowe władze doskonale rozumieją i doceniają rolę sportu, również w promocji miasta. Starosta Jan Kowalczyk gra w siatkówkę amatorsko. Sympatykiem sportu jest burmistrz Wojciech Żukowski. Obaj wspierają miejscowe kluby. - Mogę śmiało powiedzieć, że sport młodzieżowy stoi u nas na wysokim poziomie - mówi trener Kaniewski.

W Tomaszowie Lubelskim popularne staje się też narciarstwo biegowe. W 17. plebiscycie „Rewizji Tomaszowskich” na najlepszych sportowców, trenerów i nadzieje sportu Tomaszowa Lubelskiego 2010 roku w czołowej piątce uplasowało się troje sportowców uprawiających narciarstwo biegowe i jazdę szybką na wrotkach.

Gościom, którzy przyjadą do Tomaszowa Lubelskiego można polecić do zwiedzania liczne zabytki. Nam bardzo przypadła do gustu „Herbaciarnia” – dom drewniany z 1895 roku na Rynku,

  • 5
  • 0
  • 35
  • 0
  • 0