SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 13 kwietnia 2016

Trefl Orzeł Malbork pokonał BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 w pierwszym meczu mistrzostw Polski juniorek, które w środę rozpoczęły się w Luboniu koło Poznania.

Osiem zespołów podzielonych na dwie grupy rozpoczęło w środę w Luboniu koło Poznania walkę o medale w mistrzostwach Polski juniorek. Po dwie najlepsze drużyny z każdej awansują do półfinału. Złotego medalu, zdobytego przed rokiem w Wieliczce, broni LTS Legionovia Legionowo.

Trefl Orzeł Malbork - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

Mecz bez historii. Siatkarki z Malborka odniosły pewne zwycięstwo.W pierwszym secie szybko uzyskały pzewagę i spokojnie utrzymały ją do końca. Dobre przyjęcie i mocne ataki były kluczem do sukcesu. W drugim i trzecim secie scenariusz był podobny. W ostatniej partii bielszczanki nawet prowadziły 12:9, ale rywalki szybko doszły do głosu.

- Nasza gra nie była jeszcze taka jakbyśmy chcieli - mówił po spotkaniu trener Trefla Orła, Szymon Żołędziewski. - Gra była równa do pewnego momentu, potem mieliśmy przewagę. Mamy w zespole juniorskie kadrowiczki. Skład uzupełniają inne zawodniczki i mamy bardzo fajny team.

W MP juniorek grają zawodniczki z rocznika 1997 i młodsze. - My mamy w zespole dziewczyny z rocznika 1998 i 1999, które jeszcze w kolejnych edycjach będą mogły grać w juniorkach - podkreśla Szymon Żołędziewski. MVP spotkania wybrano rozgrywającą Trefla Orła i reprezentacji Polski, Agatę Michalewicz.

KS Pałac Bydgoszcz - UKS SMS Szóstka Mielec 3:0 (25:20, 25:21, 25:17)

KS Pałac odniósł zasłużone zwycięstwo. Podopieczne Agaty Kopczyk i Rafała Gąsiora były zespołem lepszym, choć momentami mielczanki stawiały twardy opór. W pierwszym secie prowadziły 8:5 i 16:13. W końcówce szybko roztrwoniły swój dorobek. W trzeciej partii przegrywały 16:12 i do końca meczu zdobyły jeden punkt.

Atak w zespole KS Pałac rozkładał na trzy zawodniczki. Karolina Świderska (MVP meczu) zdobyła 14 punktów, a po 13 uzyskały Jagoda Maternia i Kinga Różńska.

PTPS Piła - Impel Wrocław 1:3 (25:21, 18:25, 19:25, 21:25)

Oba zespoły rozegrały ciekawe spotkanie. PTPS w końcówce pierwszego seta uzyskał przewagę. Niepowodzenie nie tylko nie załamało wrocławianek, ale wręcz zmobilizowało podopieczne trenera Rafała Błaszczyka do jeszcze lepszej gry. Impel był w natarciu, wykorzystywał swoje atuty - zagrywkę i blok. Siatkarki z Piły zrywały się do walki, ale nie były w stanie pokonać dobrze funkcjonującego wrocławskiego zespołu, który miał zbilansowany atak. Bardzo dobry mecz rozegrała Barbara Cembrzyńska. Leworęczna atakująca narobiła dużo szkody w szeregach rywalek. Została ona wybrana MVP spotkania.

UKS ZSMS Poznań - LTS Legionovia Legionowo 0:3 (17:25, 25:27, 24:26)

Obrończynie tytułu przekonały, że w każdym meczu w turnieju trzeba będzie włożyć maksimum wysiłku. MVP Milena Paszyńska.

Statystyki i dokumentacje mistrzostw Polski juniorek na stronie www.vispolska.pl

Bezpośrednie transmisje z meczów mistrzostw Polski juniorek na www.tvcom.pl. Relacje są archiwizowane.

 

  • 2
  • 0
  • 47
  • 0
  • 0