SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

10 marca 2016

Od piątku do niedzieli w Warszawie, Poznaniu, Legionowie i Pile rozegrane zostaną półfinałowego turnieje mistrzostw Polski juniorek.

Od piątku do niedzieli w Warszawie, Poznaniu, Legionowie i Pile rozegrane zostaną półfinałowego turnieje mistrzostw Polski juniorek. Po dwa najlepsze zespołu z każdej grupy awansują do turnieju finałowego, który od 13 do 17 kwietnia rozegrany zostanie w Luboniu koło Poznania.

Przed rokiem  w Wieliczce LTS Legionovia Legionowo pokonała w finale MPJ KS Pałac  Bydgoszcz 3:1 (28:26, 23:25, 25:18, 25:22), a w meczu o brązowy medal Budowlani Łódź zwyciężyli Energę Gedanię Gdańsk 3:1 (25:20, 25:13, 24:26, 25:19)

Gospodyniami dwóch turniejów będą zespoły z Wielkopolski - UKS ZSMS Poznań i PTPS Piła. - Poznanianki w ostatnich latach zdominowały rywalizację juniorek w naszym regionie - mówi Damian Gapiński, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. - Bardzo silne są również pilanki. Kilka zawodniczek z obu klubów zostało powołanych do szerokiej kadry juniorek. Siatkarki PTPS są ograne w Młodej Lidze Kobiet.

Damian Gapiński podkreślił, że zawodniczki z obu klubów z Wielkopolski dysponują dobrymi warunkami fizycznymi i prowadzone są przez doświadczonych trenerów - Andrzeja Zapaśnika (PTPS) i Marka Tuszyńskiego (UKS ZSMS).
 
Podział na grupy w turniejach półfinałowych mistrzostw Polski juniorów 11-13 marca (gospodarze na pierwszym miejscu).
 
Grupa 1

ESPES Sparta Warszawa
UKS SMS Szóstka Mielec
Impel Wrocław
MKS Zryw-Volley Iława
 
Grupa 2
UKS ZSMS Poznań
UKS Orzeł Malbork
PSPS Chemik Police
Volley Płock
 
Grupa 3
LTS Legionovia Legionowo
KS Pałac Bydgoszcz
MKS SAN-Pajda Jarosław
MKS Dąbrowa-Górnicza
 
Grupa 4
PTPS Piła
Budowlani Łódź
BAS Białystok
BKS Aluprof Bielsko-Biała

  • 2
  • 0
  • 48
  • 0
  • 0