SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 21 marca 2013

Zespoły AKS V LO I Rzeszów oraz EKS Skry Bełchatów i KS Metra Warszawa zagrają w sobotę w półfinale mistrzostw Polski juniorów w Leżajsku. Ostatni uczestnik rywalizacji w strefie medalowej będzie znany w piątek.

Siatkarze AKS V LO I Rzeszów odnieśli drugie zwycięstwo i zapewnili już sobie awans do półfinału, rozgrywanych w Leżajsku, mistrzostw Polski juniorów. Podopieczni trenera Jerzego Wietechy wygrali z UKS Tempo-25 Olsztyn 3:1. Po niepowodzeniu w pierwszej partii w trzech następnych bez problemu pokonali swego rywala. MVP spotkania został Michał Kędzierski. - Zawodnik ten rozegrał dobre spotkanie. W dużym stopniu przyczynił się do odwrócenia losów rywalizacji po pierwszym secie - powiedział wieloletni kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej i trener Andrzej Warych, który jest uważnym obserwatorem mistrzostw w Leżajsku.

Exact Systems Norwid Częstochowa po środowej porażce z drużyną z Rzeszowa, chcąc myśleć o awansie do półfinału, wyczerpał już limit przegranych. W pierwszej partii spotkania z TS Volley Rybnik podopieczni trenerów Janusza Sikorskiego i Stanisława Gościniaka przegrywali 15:19 i 21:24. Wydawało się, że losy seta są już rozstrzygnięte. Częstochowianie wyrównali, do czego przyczynili się rybniczanie popełniając błędy i dalej już mieli z górki. Od drugiej partii dominowali na parkiecie. MVP meczu został Mateusz Bieniek.

- W pierwszym secie zawodnicy byli jeszcze przy środowym spotkaniu z Rzeszowem. Nerwy w znacznym stopniu paraliżowały ich poczynania. Gdy objęli prowadzenie w spotkaniu z Rybnikiem zaczęli już grać, to czego nauczyli się i poszło łatwo - powiedział Stanisław Gościniak.

W piątek w grupie B o 13.30 na parkiet wyjdą zespoły Exact Systems Norwid i UKS Tempo-25. Zwyciężca zapewni sobie awans do półfinału.

Najważniejsze decyzje w grupie A zapadły już dzisiaj. EKS Skra Bełchatów i KS Metro Warszawa odniosły drugie zwycięstwa, zapewniając sobie miejsce w czołowej czwórce leżajskiego turnieju. Bełchatowianie wygrali z olsztyńskim AZS UWM. MVP został Łukasz Pietrzak.

Stołeczni siatkarze nie mieli problemów z udowodnieniem swojej wyższości nad Jastrzębskim Węglem 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został Bartłomiej Lipiński.

Wyniki czwartkowych meczów MPJ - grupa A:

EKS Skra Bełchatów - AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:20, 25:17, 16:25, 25:23)
KS Metro Warszawa - KS Jastrzębski Węgiel II 3:1 (25:13, 25:20, 21:25, 25:20)

Grupa B
AKS V LO I Rzeszów - UKS Tempo-25 Olsztyn 3:1 (18:25, 25:14, 25:17, 25:10)
Exact Systems Norwid Częstochowa - TS Volley Rybnik 3:0 (27:25, 25:15, 25:12)

  • 1
  • 0
  • 31
  • 0
  • 0