SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 20 marca 2013

Obrońcy złotego medalu siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa przegrali z AKS V LO I Rzeszów 1:3. W Leżajsku rozpoczął się finałowy turniej mistrzostw Polski juniorów. Uroczystość otwarcia zaplanowano na godzinę 18.00.

AKS V LO I Rzeszów pokonał Exact Systens Norwid Częstochowa 3:1 (21:25, 25:17, 25:22, 25:16) w pierwszym meczu turnieju grupy B finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów w Leżajsku.  MVP spotkania został Aleksander Śliwka.

- Pierwszy mecz w każdych zawodach jest trudny - powiedział II trener częstochowskiej drużyny, Stanisław Gościniak. - Zwykle wygrywa ten, kto bardziej wytrzyma psychicznie i tak były z naszymi rywalami. Byli waleczni oraz skuteczni. Mecz stał na dobrym poziomie. Rzeszowianie popełnili mało błędów.

Częstochowianie wygrali pierwszego seta dzięki udanej końcówce, w której mieli dwa skuteczne bloki i rywale popełnili dwa błędy. W trzecim secie Exact Systems Norwid prowadził 4:1 i 9:4. Siatkarze AKS V LO I straty odrobili. W końcówce uzyskali dwa punkty przewagi 23:21 i pewnie utrzymali prowadzenie. W drugiej i czwartej partii częstochowianie zostali wręcz zdeklasowani.

MVP spotkania został Aleksander Śliwka, zawodnik który już sporo umie, a swoją postawą na boisku bardzo pozytywnie wpływa na kolegów z drużyny. Nie ma dla niego przegranych piłek. Nawet w bardzo trudnych sytuacjach stara się znaleźć dobre rozwiązanie.

- W czwartej partii rywale bardzo nam ułatwili zadanie, popełniając błędy - powiedział trener AKS V LO I Jerzy Wietecha. Na plus rzeszowian trzeba zapisać, że umiejętnie błędy rywala wykorzystywali.

W drugim grupy B meczu UKS Tempo-25 Olsztyn pokonał TS Volley Rybnik 3:2 (23:25, 18:25, 25:19, 25:14, 15:10). MVP spotkania został Patryk Szwaradzki. Po dwóch setach wydawało się, że siatkarze z Rybnika odniosą łatwe zwycięstwo. Od trzeciej partii losy rywalizacji odwróciły się. Olsztynianie spokojnie wygrali.

Po południu rozegrane zostały mecze grupy A. EKS Skra Bełchatów pokonała KS Jastrzębski Węgiel II 3:1 (25:21, 19:25, 25:23, 25:22). MVP spotkania wybrano Jana Fornala. W trzecim i czwartym secie bełchatowianie przegrywali po 18:21 i w obu przypadkach odrobili straty. - Mój zespół pokazał charakter. Walczył z sercem. Mieliśmy dobrą defensywę i blok - mówił trener EKS Skry Robert Brzozowski. Dobrą zmianę w tym zespole dał Krzysztof Kowalewski. W EKS Skrze zobaczyliśmy dwóch graczy mających za sobą staż w PlusLidze - Kacpra Piechockiego oraz Marcina Janusza.

Po ceremonii otwarcia na parkiet wyszli zawodnicy KS Metro Warszawa i AZS UWM Olsztyn. Pewne zwycięstwo odniósł stołeczny zespół 3:0 (25:23, 25:20, 25:19). MVP spotkania został Maciej Stępień. Medalistów mistrzostw Polski juniorów poznamy w niedzielę.

  • 2
  • 0
  • 29
  • 0
  • 0