SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 14 marca 2013

Od 20 do 24 marca w Leżajsku z udziałem ośmiu drużyn rozegrane zostaną MPJ. - Wszystkie ekipy potwierdziły swoje umiejętności na boisku i w czempionacie zagrają zasłużenie - mówi Waldemar Wspaniały, szef Programu Upowszechniania Sportu Wśród Dzieci i Młodzieży w Zakresie Piłki Siatkowej na lata 2012-2015.

Jastrzębski Węgiel II, KS Metro Warszawa, AZS UWM Olsztyn, EKS Skra Bełchatów, Exact System Norwid Częstochowa, TS Volley Rybnik, UKS Tempo-25 Olsztyn, AKS V LO I Rzeszów zagrają w finale mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się 20-24 marca w Leżajsku. Wśród wspomnianych drużyn zabrakło m.in. BKS-u Chemik Bydgoszcz i RCS Czarnych Radom, które od lat są znane z dobrej pracy z młodzieżą.

- Nie powiedziałbym, że jest to zaskoczenie. Trzeba podkreślić, że zespoły, które znalazły się w finale wygrały rywalizację na boisku, dlatego też zasłużenie będą walczyć o mistrzostwo kraju. To jest sport, to jest siatkówka i tutaj może zdarzyć się wszystko - powiedział Waldemar Wspaniały, szef Programu Upowszechniania Sportu Wśród Dzieci i Młodzieży w Zakresie Piłki Siatkowej na lata 2012-2015.

Były trener reprezentacji Polski mężczyzn obserwował półfinały mistrzostw Polski juniorów, które odbywały się w Warszawie i wyznał, że był trochę zaskoczony ostatecznymi rozstrzygnięciami. - Po pierwszym dniu byłem przekonany, że zespół z Jastrzębia spokojnie awansuje do finału. Okazało się jednak, że o dwa lata młodsi od nich chłopcy z Bydgoszczy okazali się lepsi przez co zawodnicy z Jastrzębia nie weszli do finału - mówi Wspaniały.

Tytułu mistrza Polski juniorów bronić będzie Exact System Norwid Częstochowa. - W Częstochowie praktycznie co roku objawiają się talenty. Myślę, że w tym roczniku będzie podobnie. Trudno przewidzieć ostateczne rozstrzygnięcia tegorocznego finału. Boisko samo zweryfikuje zmagania zawodników. Na pewno turniej zapowiada się bardzo ciekawie - zakończył Waldemar Wspaniały.

Osiem najlepszych drużyny zostały podzielone na dwie grupy:
Grupa A.

1. Jastrzębski Węgiel II
2. KS Metro Warszawa
3. AZS UWM Olsztyn
4. EKS Skra Bełchatów
 
Grupa B.
1. Exact System Norwid Częstochowa
2. TS Volley Rybnik
3. UKS Tempo-25 Olsztyn
4. AKS V LO I Rzeszów

  • 2
  • 0
  • 29
  • 0
  • 0