SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk fot. www.fenikslezajsk.vel.pl/, 7 marca 2013

Osiem zespołów będzie walczyć w Leżajsku o mistrzostwo Polski juniorów. Miasto jest bardzo ciekawe pod względem turystycznym.

LTS Feniks Leżajsk istnieje od 2004 roku, a już, jak mówi trener i prezes klubu. Janusz Zygmunt, ma się czym pochwalić.  Rozgrywane były tutaj ogólnopolskie turnieje kadetów z udziałem reprezentacji Polski i czołowych zespołów kraju w tej kategorii wiekowej. – Nie tak dawno mieliśmy okazję gościć Fenerbahce Stambuł z Ivanem Miljkovicem i Danielem Bagnolim. Turecki klub zagrał u nas przed Memoriałem Strzelczyka – mówi Janusz Zygmunt.

Gdy szef leżajskiego klubu dowiedział się o konkursie Polskiego Związku Piłki Siatkowej na organizację mistrzostw kraju juniorów nie zastanawiał się ani chwili. – Na początek zarezerwowałem sprawy najpilniejsze czyli noclegi i halę. Cieszymy się, że nasza oferta wygrała i będziemy gościć osiem najlepszych drużyn juniorskich kraju. Myślę, że uczestnicy mistrzostw wyjadą od nas zadowoleni – dodaje Janusz Zygmunt. Czempionat odbędzie się od 20 do 24 marca.

Jak mówi Janusz Zygmunt „różne wydarzenia układały się ostatnio po myśli gospodarzy i powinny one zwiększyć zainteresowanie mistrzostwami juniorów.”

– Po pierwsze, awans wywalczyło Metro Warszawa. W tym klubie gra trzech moich zawodników – dwóch z Leżajska i jeden z Nowej Sarzyny. Stołeczna drużyna ma zagwarantowany doping. Po drugie, Asseco Resovia Rzeszów awansowała do półfinału. Ćwierćfinałowy sukces drużyny ze stolicy naszego województwa jeszcze bardziej wzmocni zainteresowanie siatkówką. Poza tym z Leżajska pochodzi Andrzej Kowal i zapowiedział się on z wizytą w czasie trwania turnieju. Na pewno będzie magnesem dla miejscowych kibiców. Trener mistrza Polski pamięta o swoich korzeniach i utrzymuje regularny kontakt z miastem i z nami – podkreśla Janusz Zygmunt.

W MPJ zagra osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy - KS Jastrzębski Węgiel II, KS Metro Warszawa, AZS UWM Olsztyn , EKS Skra Bełchatów (A) oraz Exact Systems Norwid Częstochowa, TS Volley Rybnik, UKS Tempo-25 Olsztyn, AKS V LO I Rzeszów (B). Po dwie najlepsze awansują do półfinału.

Warto dodać, że Leżajsk jest bardzo ciekawym miejscem pod względem turystycznym.  Należy do najstarszych miast Polski południowo-wschodniej. Jego początki były związane z istnieniem prasłowiańskiego grodu, obok którego powstała osada nad brzegiem Sanu na terenie dzisiejszej wsi Stare Miasto. W 1397 r. z rąk króla Władysława Jagiełły królewska wieś Leżajsk uzyskała prawa miejskie. Więcej o Leżajsku i okolicy można dowiedzieć się ze strony internetowej www.starostwo.lezajsk.pl

  • 2
  • 0
  • 31
  • 0
  • 0