SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Zięba, Kinga Rutecka, EA, 20 marca 2011

RCS Czarni Radom pewnie sięgnęli w Olsztynie po złoty medal mistrzostw Polski juniorów. W finale zespół ten pokonał AKS I Rzeszów 3:0.

Siatkarze Czarnych Radom dokonali nie byle osiągnięcia. Poraz drugi z rzędu sięgneli po złoty medal mistrzostw Polski juniorów. W finale pokonali mistrza Młodej Ligi AKS Resovię Rzeszów 3:0 (25:23, 25:15, 25:18). Finałowe spotkanie od poczatku do końca przebiegało pod dyktando obrońców tytułu. Jedynie w pierwszym secie zawodnikom z Rzeszowa udało sie odskoczyć na dwa punkty, ale tą partie i tak wygrali radomianie. W kolejnych setach Czarni wypracowywali sobie dużą przewagę, a Resovia mogła jedynie gonić wynik.

Rzeszowianie popełniali proste błędy, nie mieli żadnych argumentów w walce z lepiej dysponowanymi zawodnikami RCS-u. Z każdą akcją broniący tytułu tylko potwierdzali swoją dominację nad rywalem. W trzeciej odsłonie Czarnym przytrafił się słabszy moment, gdyż rzeszowianie ani myśleli jednak poddać się bez walki, dobrymi akcjami powoli odrabiali straty.

Ale to radomska drużyna była w tym meczu zdecydowanie lepsza. Ostatni punkt, pozwalający cieszyć się z obrony złota zdobył Łukasz Łapszyński, zapewniając tym samym sobie tytuł MVP spotkania. - Jestem dumny z chłopaków, trzy medale mistrzostw Polski, w tym dwa złote. Kocham ich - mówił niezwykle szczęśliwy Andrzej Sitkowski, trener zwycięskiej drużyny.
 
Najlepszym rozgrywającym turnieju został Kacper Gonciarz, najlepszym przyjmującym Łukasz Łapszyński, a MVP rozgrywek i najlepszym zagrywającym Szymon Romać.

W meczu o trzecie miejsce MUKS Rodło Piła pokonał Delic- Pol Norwid Częstochowa 3:0. MVP spotkania został rozgrywający z Piły, Jakub Paszek.  Pierwszego seta dobrze rozpoczęła drużyna z Częstochowy, prowadząc 3:0. Asem serwisowym popisał się Jakub Paszek. Jednak podopieczni Jarosława Kubiaka szybko odrobili straty. Po ataku Łukasza Ożarskiego prowadzili 12:9. Piętnasty punkt dla częstochowian zdobył Krzysztof Modzelewski. Siatkarze z Piły wygrali seta 25:19.

W drugiego seta korzystnie weszli siatkarze MUKS Joker Rodło Piła. Po ataku Kamila Maruszczyka w aut prowadzili 4:2. Podopiecznym Janusza Sikorskiego udało się jednak zremisować 11:11. Walka była bardzo wyrównana. Skutecznie atakował zawodnik częstochowian Michał Kaczyński. Asa serwisowego posłał Mateusz Malinowski, po którym MUKS Joker Rodło Piła wyszedł na prowadzenie 22:20. Częstochowa odrobiła straty, prowadząc 23:22. O czas poprosił Jarosław Kubiak. Siatkarzom z Piły udało się wygrać seta  29:27.

W trzecim secie po skutecznym bloku na częstochowianach Joker prowadził 4:1. Dobrą serią zagrywek popisał się Mateusz Malinowski. Trzynasty punkt dla podopiecznych Jarosława Kubiaka zdobył Łukasz Ożarski. Po stronie siatkarzy z Częstochowy punkty zdobywał Michał Kaczyński. Siatkarze MUKS Joker Rodło Piła wygrali seta 25:19.

- Wygraliśmy pewnie, z wyjątkiem drugiego seta. Trochę go sobie skomplikowaliśmy. Zespół z Częstochowy ryzykował na zagrywce i to ryzyko im się opłaciło. Dwie dobre zmiany częstochowian i pewien niepokój wkradł się w nasze działania. A tak to mecz mieliśmy pod kontrolą. Graliśmy spokojnie, znając swoją wartość. Wiedzieliśmy o przeciwniku wszystko. Było to nasze trzecie zwycięstwo z tym zespołem w sezonie, więc nie zaskoczyli nas niczym- podsumował trener MUKS Joker Rodło Piła, Jarosław Kubiak.

Wyniki gier 20 marca 2011 r.

20.03.2011 (niedziela); Hala Kortowo
Mecz o miejsce VII: AZS UWM I Olsztyn - BBTS Włókniarz Bielsko Biała
3:1 (33:31, 22:25, 25:22, 25:22)

Mecz o miejsce V: EKS I Skra Bełchatów - UKS Błyskawica Szczecin
3:1(25:20, 21:25, 25:20, 25:11)

Mecz o miejsce III
Delic – Pol Norwid Częstochowa - MUKS Joker Rodło Piła
0:3 (19:25, 27:29, 19:25)

Mecz o miejsce I RCS Czarni Radom - AKS I Rzeszów
3:0 (25:23, 25:15, 25:18)  • 4
  • 0
  • 35
  • 0
  • 0