SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 27 listopada 2022

Siatkarskie Ośrodki Szkolne mają się czym pochwalić

13 listopada 2022 roku wznowione zostały szkolenia dla nauczycieli realizujących Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Na pierwszą, trzydniową turę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Spała zaproszono pedagogów od minisiatkówki. Podczas tych zajęć i warsztatów Profesor Tomasz Niźnikowski pokazał jak można w szkoleniu siatkarzy wykorzystać inne dyscypliny sportu. Michał Łukowicz i Marcin Dobrowolski, świeżo po międzynarodowej konferencji szkoleniowej organizowanej przez CEV, opowiedzieli o trendach w nauczaniu najmłodszych, a Przemek Pieczyński nawiązał do pasji trenera jako podstawowego elementu skutecznego szkolenia.

- Ze Spały wyjadę bogatszy o nowe doświadczenia i wiedzę. Na pewno zorganizowany tutaj kurs był potrzebny i pożyteczny - mówił Michał Łukowicz, młody szkoleniowiec na co dzień pracujący w rzeszowskim Zespole Szkół Sportowych oraz drugi trener w Kadrze U17 dziewcząt.

W niedzielę 27 listopada na kolejnym trzydniowym szkoleniu spotkali się trenerzy prowadzących grupy od młodzika do juniora. W czasie tych zajęć i wykładów Trenerzy Główni SMS PZPS w Szczyrku i Spale Andrzej Peć i Sebastian Pawlik zaprezentują elementy treningu indywidualnego na pozycjach, a Dawid Michor przedstawi koncepcje szkolenia w swoim Ośrodku w Stężycy. Bartek Groffik i Piotr Olenderek przedstawią sposoby monitorowania treningu motorycznego i siatkarskiego pod kątem wykorzystania danych w treningu, a dr Piotr Wiśnik wskaże na szybkościowe aspekty w rozwoju siatkarza.

Trenerzy SOS Artur Sierzchuła i Maciej Kromrych będą wskazywać, że dobrze nauczany zespół to ten, który dokonuje właściwych wyborów na bazie obserwacji (taktyka indywidualna) i współpracuje z trenerem w zakresie taktyki zespołowej. Psycholog Tamara Majos poruszy sprawę właściwej komunikacji jako niezbędnego warunku osiągnięcia celu.

Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Waldemar Wspaniały dokona podsumowania 10-letniej ich działalności, a na pewno jest się czym pochwalić.

Sponsorem Programu SOS jest PKN ORLEN.

  • 2
  • 0
  • 15
  • 0
  • 0