SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 9 maja 2014

Zespoły UKS Orzeł Malbork i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki z grupy A oraz UMKS MOS Wola Warszawa i MKS Zryw-Volley Iława (B) zagrają w półfinałach mistrzostw Polski kadetek, które od środy odbywają się w Tucholi.

Impel Gwardia Wrocław pokonał KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:19, 22:25, 25:23, 25:20) w meczu grupy A mistrzostw Polski kadetek w Tucholi. MVP spotkania została Barbara Cembrzyńska.

- Grały dwie drużyny o podobnym potencjale. My walczyliśmy o honor, Bydgoszcz o awans. Cieszymy się ze zwycięstwa. Wygrana nad takim przeciwnikiem jak Pałac ma zawsze swoją renomę - mówiła po spotkaniu trenerka Impelu Gwardii, Aneta Walasek.

Początkowo przebieg czwartego seta wskazywał, że dojdzie do tie breaka. Było m.in. 8:6 i 16:12 dla Pałacu. Jednak w następnych fragmentach gry znakomicie zaprezentowały wrocławianki. Szybko odrobiły straty i uzyskały przewagę 21:19.

- Mamy nowy zespół. Żałuję, że zagramy o miejsca 5-8. Tak niewiele przecież zabrakło do awansu do półfinału. Postaramy się zająć piąte miejsce i ono choć trochę powetuje nam niepowodzenia w fazie grupowej - zakończyła Aneta Walasek. Wynik tego meczu oznacza, że do półfinału z grupy A zakwalifikowały się zespoły UKS Orła Malbork i MUKS Dargfilu Tomaszów Mazowiecki. Impel Gwardia oraz KS Pałac walczyć będą o miejsca 5-8.

W ostatnim meczu grupy A UKS Orzeł Malbork pokonał MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:1 (18:25, 25:15, 25:16, 25:23). MVP spotkania została Klaudia Kulig.

Już przed spotkaniem było wiadomo, że oba zespoły zagrają w półfinałach. - Trzeba pochwalić siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego. Prezentują dobre umiejętności i walczą w turnieju bardzo ambitnie. Dla nas nie ma znaczenia z kim zagramy w półfinale - powiedział trener drużyny z Malborka, Szymon Żołędziewski.

W meczu grupy B MKS Świdnica pokonał Energę Gedanię Gdańsk 3:0 (25:21, 25:23, 25:23). MVP spotkania została Natalia Gazella.

Świniczanki w trzecim secie prowadziły 22:17 i straciły kolejno sześć punktów. Jednak w końcówce pozbierały i wygrały partię oraz mecz. Dzięki temu w tabeli grupy zajęły trzecie miejsce, a zespół pokonany czwarte.

Awans do półfinału z tej grupy już wcześniej wywalczyły UMKS MOS Wola Warszawa i MKS Zryw-Volley Iława. Stawką tego spotkania było pierwsze miejsce w tabeli. Wygrała stołeczna drużyna 3:1 (27:25, 17:25, 25:14, 25:23). MVP Adrianna Adamek.


  • 1
  • 0
  • 29
  • 0
  • 0