SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 8 czerwca 2023

Kadra U17 chłopców na zgrupowaniu w Policach

16-ososbowa kadra chłopców, przygotowująca się do mistrzostw Europy U17 w Podgporicy (Czarnogóra 19-30 lipca), rozpoczęła w środę w Policach zgrupowanie, które zakończy się 16 czerwca. W planie są mecze z włoskimi rówieśnikami, którzy są już na miejscu i w czwartek wieczorem mieli trening. Oficjalne spotkanie odbędzie się w poniedziałek (początek 17:00).

Reprezentacja Polski wywalczyła awans do finałowego turnieju, wygrywając w grudniu 2022 roku w mistrzostwach EVZA w gruzińskim Gori. Polska pod wodzą trenera Artura Łozy zagra w grupie II, w której będzie rywalizować z Włochami, Czechami, Francją, Serbią, Finlandią, Holandią i Hiszpanią. W grupie I gospodarze, czyli Czarnogórcy podejmą Bułgarów, Turków, Słoweńców, Belgów, Austriaków, Estończyków i Greków.

Każda drużyna rozegra siedem spotkań w swojej grupie na zasadzie każdy z każdym, po czym dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zmierzą się w półfinałach (w systemie krzyżowym tj. drużyna z 1. miejsca w grupie I zagra z 2. z grupy II, a 2. z grupy I podejmie 1. z grupy II), a następnie odbędą się mecze medalowe.

Czarnogóra po raz trzeci będzie gospodarzem młodzieżowych mistrzostw Europy. W 2013 razem z Serbią była gospodarzem mistrzostw Europy dziewcząt do lat 18, a w 2020 roku w trakcie pandemii Czarnogóra gościła mistrzostwa Europy dziewcząt do lat 17.

Poprzednia edycja #EuroVolleyU17M  rozgrywana była dwa lata temu w Albanii. Wówczas Słowenia sięgnęła po historyczne złoto, pokonując w finale Rosję, a Polska wywalczyła brąz.
24191c
Kadra U17:
Bartosz Chrzanowski
Maciej Chwalba
Maksymilian Durski
Filip Falkowski
Jakub Gołąbek
Tymoteusz Lenik
Marcel Kiciński
Maciej Korona
Maksymilian Łysoń
Igor Nurkiewicz
Jakub Olejniczak
Wojciech Olejniczak
Krzysztof Pietruszewski
Szymon Pobrotyn
Jakub Szczurowski
Oskar Trawka

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Artur Łoza - trener
Tomasz Gajewski - II trener
Marcin Jackowicz - asystent trenera
Krzysztof Woś - fizjoterapeuta
Jarosław Żmijewski - statystyk
Zdzisław Gogol - team menager/asystent trenera
24191d

  • 1
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0