SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 23 lutego 2014

Siatkarze SMS PZPS Spała odnieśli w sobotę i niedzielę dwa zwycięstwa - w drugiej i Młodej Lidze.

Siatkarze SMS PZPS Spała odnieśli w sobotę i niedzielę dwa zwycięstwa. Najpierw pokonali w Częstochowie Exact System Norwid 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:2). - Ta wygrana w praktyce zapewniło nam pierwsze miejsce w grupie. Rywale raczej nie są już w stanie odrobić do nas strat - powiedział trener SMS PZPS, Maciej Zendeł.

W niedzielę w spotkaniu Młodej Ligi siatkarze ze Spały pokonali Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:18, 25:13) i umocnili się na pozycji lidera.

- Myślimy już o kwalifikacjach do mistrzostw Europy juniorów dlatego też z trenerem Jackiem Nawrockim rotujemy składem i dajemy odpocząć niektórym graczom. Tak było m.in. w przypadku Aleksandra Śliwki, który nie zagrał we wspomnianych wyżej meczach. Rafał Szymura nie zaczął w sobotę w wyjściowym składzie - dodaje Maciej Zendeł.

Jacek Nawrocki i Maciej Zendeł prowadzą również reprezentację Polski juniorów. W poprzedni weekend w czasie czempionatów wojewódzkich oglądali występy niektórych drużyn. Byli m.in. w Warszawie. - Chodziło nam o zobaczenie zawodników spoza spalskiej SMS. W stolicy chcieliśmy obejrzeć Artura Szalpuka, Bartłomieja Lemańskiego, Pawała Halabę i Tobiasza Wojtkowskiego. W najbliższy weekend odbędą się ćwierćfinały mistrzostw Polski. Na pewno gdzieś się znowu wybierzemy, żeby pooglądać najbardziej utalentowanych zawodników - kończy Maciej Zendeł.

  • 1
  • 0
  • 32
  • 0
  • 0