SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. CEV, 26 stycznia 2023

LM: Polskie kluby poznały rywali w drodze do SuperFinału

Kilkanaście godzin po zakończeniu najbardziej emocjonującego wieczoru fazy grupowej Ligi Mistrzów - Mężczyzn, poznaliśmy turniejową drabinkę prowadzącą od fazy playoff do samych SuperFinałów. Kilkanaście godzin po zakończeniu najbardziej emocjonującego wieczoru fazy grupowej Ligi Mistrzów - Mężczyzn, poznaliśmy turniejową drabinkę prowadzącą od fazy playoff do SuperFinału. 

Jak informowaliśmy już wczoraj, wszystkie trzy polskie kluby, czyli Jastrzębski Węgiel, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Aluron Warta CMC Zawiercie pozostały w grze o najbardziej prestiżowe klubowe trofeum. W tym sezonie kluby z pierwszego miejsca w grupie - jak Jastrzębski Węgiel - awansowały bezpośrednio do ćwierćfinałów, a te z miejsca drugiego i najlepszy klub z trzeciego zmierzą się w nowo wprowadzonej fazie playoff, w której zobaczymy ZAKSĘ i Aluron grające przeciwko sobie o miejsce w ćwierćfinale. Pary baraży oraz ćwierćfinałów powstały na podstawie uzgodnionego wcześniej schematu uwzględniającego rankingi poszczególnych zespołów po fazie grupowej. Tym samym dorobek zwycięstw i punktów decydował o tym, kto zmierzy się z kim w walce o pozostanie w turnieju.

Zwycięzca polskiego starcia w ćwierćfinale zagra w Trentino Itas, grupowym przeciwnikiem ZAKSY. Oznaczo to, że jeśli klub z Kędzierzyna-Koźla awansuje do najlepszej ósemki, będziemy emocjonować się starciem SuperFinalistów dwóch ostatnich edycji już na tak wczesnym etapie i tylko jeden z nich pozostanie w grze. Byłaby to również trzecia szansa dla ZAKSY, aby pokonać Trentino, z którym w fazie grupowej przegrała dwukrotnie (1-3 i 2-3). 

Jastrzębski Węgiel, który jest już w ćwierćfinale, w walce o awans do najlepszej czwórki zmierzy się ze zwycięzcą meczu Tours VB i VfB Friedrichshafen. Przypomnijmy, niemiecki klub był grupowym rywalem Jastrzębskiego. Warto podkreślić, że to wicemistrz kraju został rozstawiony w drabince z numerem 1, jako klub z najlepszym bilansem po fazie grupowej. W ewentualnym półfinale podopiecznym trenera Marcelo Mendeza przyjdzie zmierzyć się ze zwycięzcą - jedynego znanego już - ćwierćfinału Halkbank Ankara - Cucine Lube Civitanova.

Sir Safety Perugia z Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem w składzie, w ćwierćfinale zagra z lepszym z pary Ziraat Bank Ankara - Berlin Recycling Volleys. 

Wszystkie spotkania od fazy playoff do półfinałów włącznie będą rozgrywane jako dwumecze (mecz u siebie i na wyjeździe), w przypadku 'remisu' decydujący będzie złoty set.

brackets clm

Wszystkie wyniki spotkań Ligi Mistrzów oraz tabele dostępne na stronie CEV.

  • 3
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0