SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, KP, 18 kwietnia 2015

Sobota jest czwartym dniem rywalizacji Mistrzostw Polski Juniorów. Drużyny w dwóch pierwszych spotkaniach rywalizowalły o miejsca 5-8.

Mecz o 7 miejsce
AZS UWM Olsztyn - KS Metro Warszawa 2:3 (25:22, 26:24, 15:25, 19:25, 8:15)
MVP:
Przemysław Starek, KS Metro Warszawa
Olsztynianie bardzo pewnie rozpoczęli spotkanie o siódme miejsce Mistrzostw Polski Juniorów. Wysoka skuteczność w ataku oraz odrzucająca zagrywka zapewniła im zwycięstwo w dwóch pierwszych partiach meczu do 22 i 24. Z kolei podopieczni Wojciecha Szczuckiego największy problem mieli ze skutecznym atakiem. Bardzo często ich akcje były zatrzymywane przez szczelny blok zawodników AZS UWM Olsztyn. Jednak po krótkiej przerwie losy rywalizacji odwróciły się na stronę drużyny z Warszawy, która zaczęła dominować na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break, który ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli młodzi siatkarze ze stolicy.

AZS UWM: Tomasz Koziatek, Piotr Szostek, Hubert Jankuniec, Radosław Polak, Krzysztof Gulak, Artur Hatle, Mateusz Olbryś (libero)  oraz Michał Sadowski, Jakub Kochanowski, Michał Mazek, Paweł Rutecki, Leszek Wójcik;
KS Metro: Filip Troczyński, Bartosz Firszt, Mateusz Janikowski, Karol Szczypkowski, Jakub Pluto, Kamil Graczyk, Przemysław Starek (libero) Bartłomiej Lipiński, Michał Głowacki, Rafał Berwald, Igor Stelmaszczyk.

Przemysław Starek (MVP sobotniego meczu) powiedział: Przed przyjazdem do Częstochowy nie byliśmy na pewno faworytem turnieju. Nie nastawialiśmy się na medale. W tym sezonie naszą drużynę dosięgła plaga kontuzji, w czasie półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów straciliśmy trzech środkowych. Nie będę ukrywał, że liczyliśmy na lepszy rezultat, a przede wszystki na lepszy początek zmagdań w fazie grupowej. Niestety wynik jest jaki jest. W każdym meczu walczyliśmy do końca, w sobotę zarówno my jak i zespół z Olsztyna wyszliśmy zupełnie innymi składami. Na szczęście ostatecznie udało się nam rozstrzgnąć losy tego spotkania na swoją korzyść i zająć siódme miejsce.

Mecz o 5 miejsce
Czarni Radom - UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (25:19, 12:25, 25:23, 25:18)
MVP:
Konrad Machowicz, Czarni Radom
O piąte miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów rywalizowały ze sobą drużyny Czarnych Radom oraz UMKS MOS Wola Warszawa. W derbach Mazowsza skuteczniejszym zespołem okazali się radomianie. W ostatniej partii ani przez moment nie zwolnili ręki w polu serwisowym i zakończyli spotkanie 3:1. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Konrad Machowicz do rąk którego trafiła nagroda MVP. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego zakończyli rywalizację w turnieju na piątej lokacie, a siatkarze z MOS-u Wola na szóstej.

  • 3
  • 0
  • 74
  • 0
  • 5