SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

W Kętrzynie rozmawiała Katarzyna Porębska, 12 kwietnia 2017

UMKS MOS Wola Warszawa zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. - Srebrny medal to nie jest zły wynik - powiedział Rafał Prokopczuk, najlepszy rozgrywający turnieju, który w dniach 5-9 kwietnia rozgrywany był w Kętrzynie.

pzps.pl: UMKS MOS Wola Warszawa zajął drugie miejsce podczas mistrzostw Polski juniorów. Pozostaje niedosyt, że nie udało się wywalczyć złotego medalu?
Rafał Prokopczuk: Srebrny medal na mistrzostwach Polski juniorów to nie jest zły wynik. Wprawdzie pojechaliśmy do Kętrzyna po złoto. Niestety się nie udało. Najważniejsze było to, żeby grać razem i grać dobrze. Cel nie został do końca osiągnięty, ale gramy dalej. Nie spuszczamy głów.

- W pana opinii czego zabrakło w czwartym i piątym secie finałowego meczu, żeby pokonać Jastrzębski Węgiel? 
- Myślę, że trochę chłodnej głowy. Uciekło nam trochę punktów. Zaczęliśmy się niepotrzebnie denerwować. Teraz nie ma co już do tego wracać. Jesteśmy drużyną i graliśmy razem do końca. Jak to się mówi, razem wygrywamy i razem przegrywamy.

- Na podium mistrzostw Polski stanął odpowiednio Jastrzębski Węgiel, wasz zespół i AKS V LO Rzeszów. Był pan zaskoczony taką kolejnością drużyn?
- Nie. Już od kilku lat tak mniej więcej układa się podium tego turnieju. Ciężko niekiedy przewidzieć, kto raz wygra, a kto przegra. Co roku lub co dwa lata dochodzi do zamian na poszczególnych miejscach. Niestety nasza drużyna od trzech lat w kategorii młodzik i kadet zdobywała srebrne medale. Jedynie w kategorii juniora zmieniały się lokaty.  

- Pomimo nieosiągniętego celu o jakim mówiliście od początku zawodów, czyli tytułu mistrza Polski juniorów, będziecie miło wspominać turniej w Kętrzynie?
- Wspomnienia będą miłe zarówno dotyczące turnieju jak i samego miasta.

- Dla części zawodników to było ostatni rok gry w juniorach. Dla pana również?
- Mnie został jeszcze rok gry w juniorach. Jestem trochę młodszy od kolegów z zespołu.

- To może w przyszłym roku uda się wywalczyć złoty medal?
- Bardzo możliwe. Na pewno byłoby to bardzo miłe. Zobaczymy jak wszystko się ułoży.

  • 3
  • 0
  • 37
  • 0
  • 0