SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Natalia Grabarczyk / KS Sorella Częstochowianka, 5 lutego 2023

1LK: LOS Nowy Dwór Mazowiecki zgodnie z planem za trzy punkty

W ramach 17 kolejki KS Sorella Częstochowianka Częstochowa podejmowała LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczne Bartosza Kujawskiego, nie dały żadnych szans gospodyniom. Całe spotkanie trwało godzinę i siedem minut. Nowodworzanki na mecz dotarły w dziewiątkę.

- Jechałyśmy do Częstochowy nastawione na t, żeby zdobyć trzy punkty. Było nas dziewięć ponieważ nasze juniorki, które na co dzień trenują z nami, mają Mistrzostwa Mazowsza, jednak wiedziałyśmy, że gdy skupimy się przede wszystkim na swojej grze, to będziemy w stanie szybko zakończyć to spotkanie. - powiedziała była zawodniczka Częstochowianki, a obecna LOS-u, Natalia Sidor. Dzięki tej wygranej jej zespół umocnił się na czwartej pozycji w tabeli.

Na początku spotkania asem serwisowym popisała się Anna Wrzeszcz-Drabik, a po chwili częstochowianki wykazały się punktowym blokiem na Wiktorii Paluszkiewicz. Dzięki temu gospodynie zaczęły mecz dwupunktowym prowadzeniem. Do głosu szybko doszły jednak przyjezdne - po zepsuciu zagrywki gospodyń asem serwisowym popisała się ich kapitan Sandra Świętoń. W następnej akcji spotkania ponownie dobrą zagrywkę dała Sandra, co utrudniło wyprowadzenie ataku ,,czance” i zablokowana została Martyna Chmielewska. Przy stanie 2:5 na pierwszą zmianę zdecydowała się trener Anita Krzyczmonik, delegując na boisko Martę Formelę. Następnie po kolejnej akcji o czas poprosiła drużyna z województwa śląskiego. Po kolejnej dobrej zagrywce, która wróciła na serwującą stronę, ponownie dobrym atakiem ze środka popisała się zawodniczka z numerem 13. Serię doskonałych zagrywek kapitan gości przewał punktowy atak z prawego skrzydła Anety Grabińskiej. Przy wyniku 4:9 na zagrywkę weszła Natalia Sidor i popisała się trzema asami, zmuszając szkoleniowca częstochowianki do wzięcie kolejnej przerwy. Nowodworzanki dominowały na boisku w każdym elemencie, zwiększyły również swoją punktową przewagę do dziesięciu punktów (14:4). Ostatecznie zespół gości wygrał premierową odsłonę 25:16, a kropką nad „i” był punktowy atak Izabeli Filipek.

Drugi set rozpoczął się błędem w zagrywce Nowego Dworu. W kolejnej akcji zablokowana została Natalia Sidor, lecz po chwili piłka wróciła na stronę rywalek, co dało pierwszy punkt drużynie z województwa mazowieckiego. Dobry atak Anety Grabińskiej oraz aut w ataku siatkarki z numerem 14 pozwolił młodemu zespołowi znów wyjść na prowadzenie. Punktowa seria zespołu z Mazowsza dała mu przewagę 16:12. Gospodynie nie zdołały już zbliżyć się do swoich rywalek i ostatecznie przegrały 19:22.

Ostatnia partia spotkania niczym nie różniła się od dwóch poprzednich, siatkarki gości seriami zdobywały punkty, miały pięć oczek więcej niż przeciwniczki. Były momenty, gdy koncentracja nam uciekała, popełniałyśmy dużo błędów własnych, które nas frustrowały, ale wiedziałyśmy, że mamy mimo wszystko sytuację pod kontrolą. Zagrywka jest niewątpliwie naszą mocną stroną, wczoraj również było to widać. Jednak zdecydowanie popełniałyśmy za dużo błędów w tym elemencie – komentowała Natalia Sidor.

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (16:25, 19:25, 16:25)

– Nie licząc błędów na zagrywce, było to dla nas dość przyjemne spotkanie, gdzie mogłyśmy pozwolić sobie na bardziej szalone zagrania i zmiany. Do każdego spotkania podchodzimy z zamiarem tego, żeby zagrać swoją najlepszą siatkówkę i przy okazji dobrze się bawić, razem spędzając czas na boisku. Jednak już w przyszłym tygodniu czeka nas trudny dwumecz z Energetykiem Poznań oraz z SAN-Pajdą Jarosław. Na pewno będziemy chciały zdobyć komplet punktów w ten kolejny weekend – zakończyła zawodniczka.

MVP spotkania została wybrana Wiktoria Paluszkiewicz, natomiast w drużynie przegranej wyróżniono rozgrywającą Annę Wrzeszcz-Drabik.

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (16:25, 19:25, 16:25)

KS Sorella Częstochowianka: Martyna Chmielewska, Daria Tarnawska, Aneta Grabińska, Klaudia Worwąg, Joanna Komorek, Anna Drabik-Wrzeszcz, Sandra Luftner (L) oraz Nikola Witkowska, Marta Formela, Maja Stanowska (L)
Trener - Anita Krzyczmonik

LOS Nowy Dwór Mazowiecki: Wiktoria Paluszkiewicz, Natalia Sidor, Sandra Świętoń, Katarzyna Kowalczyk, Izabela Filipek, Katarzyna Maj, Dominika Balcerowicz (L) oraz Agnieszka Czerwińska, Paulina Reiter
Trener - Bartosz Kujawski

KS Sorella Częstochowianka Częstochowa – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (16:25, 19:25, 16:25)

  • 6
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0