SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Kamil Budny / Orlen Beach Volley Tour Sulejów, 28 maja 2023

Nowe mistrzynie i starzy mistrzowie wygrywają turniej w Sulejowie

Oglądanie siatkówki plażowej na najwyższym poziomie sprawia wiele przyjemności, a w Sulejowie zmagania najlepszych można było podziwiać aż przez trzy dni. W niedzielę, 28 maja 2023 r. rozegrano najważniejsze mecze inauguracyjnego turnieju z cyklu Orlen Beach Volley Tour 2023. W sulejowskich eliminacjach mistrzostw Polski triumfowali Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak oraz Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak.

Zarówno żeński, jak i męski finał zakończyły się po dwóch setach, a wyniki poszczególnych partii były bardzo podobne. Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak (KAMAN AZS UW Team) pokonały Patrycję Jundziłł i Melanię Marcinowską (Orlen Team) 2:0 (21:16, 21:15).

- Sulejów już w tamtym roku nas oczarował, zarówno samo miejsce, jak i organizacja to coś wspaniałego. Przed rokiem zajęłyśmy tutaj 3. miejsce, a w tym poprawiłyśmy wynik. Świetnie zainaugurowałyśmy sezon i trochę się tego nie spodziewałyśmy. Gramy ze sobą drugi sezon i nawet ta niewielka liczba treningów, która jest spowodowana tym, że pracujemy i jesteśmy daleko od siebie na co dzień, nie zmieniła nic w tym, że już się rozumiemy bardzo dobrze. Gra nas cieszy, podoba się kibicom i fajnie wygląda, czego chcieć więcej – powiedziały Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak.

Na trzecim stopniu podium wśród pań stanęły Marta Łodej i Katarzyna Kociołek (Orlen Team), które w meczu o brąz pokonały Urszulę Łunio i Małgorzatę Ciężkowską (Orlen Team) 2:0 (21:13, 21:16).

Wśród panów, podobnie jak przed rokiem, w Sulejowie zwyciężyli Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak (KAMAN BVT/Homeland Dewelopment/Exact Systems), którzy w finale pokonali Piotra Groszka i Igora Ciemachowskiego (Gmina Czarnków BV Team) 2:0 (21:16, 21:12).

- Zawsze pierwszy turniej w sezonie owiany jest pewną dozą niepewności, ale choć jesteśmy coraz starsi, wciąż się dobrze rozumiemy na boisku. Marzymy o tym, żeby zdobyć krążek na koniec sezonu i wierzymy w to, że nam się to uda. Poza tym, cieszymy się, że w tym sezonie wróciliśmy do najlepiej funkcjonującego systemu na polskich plażach, czyli brazylijskiego – dodali zwycięzcy sulejowskiego turnieju.

Brązowe krążki zdobyli Mikołaj Miszczuk i Mateusz Florczyk (Orlen Team), którzy w meczu o 3. miejsce wygrali z Miłoszek Krukiem i Michałem Koryckim (Korycki-Kruk KAMAN BVT Team) 2:0 (21:14, 21:17).

Medale, puchary oraz symboliczne czeki wręczyli najlepszym Jacek Kasprzyk, członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz wiceprzewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS, Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa, Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie oraz dyrektor turnieju, a także Sławomir Rybak, kierownik Referatu Promocji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Sulejowie, Renata Kumidaj, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie oraz Agnieszka Czołnik, współwłaściciel firmy ESINVEST, jednego z głównych sponsorów turnieju.

Ponadto komisarz turnieju, Witold Murczkiewicz wręczył statuetki najlepszej zawodniczce i zawodnikowi, MVP zostali Izabela Błasiak oraz Jędrzej Brożyniak.

- Przygotowanie takiego wydarzenia to duże wyzwanie logistyczne, trwające wiele dni. Wiele osób zaangażowało się w organizację tej wyjątkowej imprezy, dlatego dziękuję pracownikom Urzędu Miejskiego w Sulejowie, Miejskiego Zarządu Komunalnego, Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Biura Obsługi Jednostek Oświatowych w Sulejowie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie, wolontariuszom, strażakom z naszych jednostek OSP (Bilskiej Woli, Krzewin, Podklasztorza, Sulejowa i Witowa), paniom i panom z naszych KGW oraz oczywiście sponsorom, to dzięki im wszystkim ten turniej zakończył się sukcesem organizacyjnym. Bardzo cieszą mnie recenzje zawodników, ponieważ to oni uczestniczą w wielu różnych turniejach w kraju i poza jego granicami i na pewno je porównują, a tak się jakoś składa, że z Sulejowa zawsze wyjeżdżają uśmiechnięci i zadowoleni niezależnie od miejsca, które zajmą – podsumował Bartosz Borkowski, dyrektor inauguracyjnego turnieju z cyklu Orlen Beach Volley Tour 2023.

Za promocję Sulejowa wszystkim zawodniczkom i zawodnikom podziękował także burmistrz Wojciech Ostrowski, który zaprosił ich do odwiedzania jednej z najładniejszych gmin w centralnej Polsce jeszcze częściej, dodając, że fragment tego potencjału mogliśmy podziwiać podczas kilkugodzinnej relacji turnieju na antenie Polsatu Sport Extra.

Wyniki turnieju kobiet: https://beach.pzps.pl/wynikik/?t=1239
Wyniki turnieju mężczyzn: https://beach.pzps.pl/wynikim/?t=1240

  • 1
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0