SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Katarzyna Porębska, 12 kwietnia 2013

W sobotę meczem z Austrią polscy kadeci rozpoczną grę w mistrzostwach Europy. - Cele jakie przed sobą stawiamy są zawsze najwyższe - mówi nasz reprezentant Bartosz Bućko.

pzps: Przed Wami turniej finałowy mistrzostw Europy kadetów. Jaki cel postawiliście sobie przed wyjazdem?
Bartosz Bućko: Myślę, że cel postawili już wszyscy, którzy interesują się naszym zespołem. Słyszeliśmy już niejednokrotnie wypowiedzi typu "medal jest spokojnie w waszym zasięgu", że jesteśmy jednym z faworytów. Cele jakie sobie stawiamy oczywiście zawsze są najwyższe i tak jest również w tym przypadku. Jesteśmy też świadomi swojej siły, ale żeby wygrać musimy zagrać na najwyższym poziomie od początku turnieju.

- Tydzień temu reprezentacja kadetek zdobyła złoty medal w Czarnogórze. Nie da się ukryć, że dziewczyny zawiesiły bardzo wysoko porzeczkę.
- Bardzo serdecznie gratulujemy naszym koleżankom i muszę przyznać, że dostarczyły nam wielu emocji podczas całych mistrzostw, a szczególnie w ostatnim finałowym meczu. Przed ME liczyliśmy na to, że wypadniemy lepiej od dziewczyn. Jednak teraz w zaistniałej sytuacji będziemy w stu procentach usatysfakcjonowani takim samym rezultatem końcowym.

- Który zespół Twoim zdaniem w fazie grupowej będzie najtrudniejszym przeciwnikiem?
- Na pewno najtrudniejszym przeciwnikiem będą Belgowie oraz Włosi, z którymi przyjdzie nam grać kolejno drugi i trzeci mecz. Spotkania z pozostałymi rywalami Austrią, Bośnią czy Słowenią nie będą spacerkiem, ale jeżeli zagramy swoją siatkówkę powinniśmy wyjść zwycięsko ze wszystkich trzech meczów.

- Jaka atmosfera panuje w drużynie na kilka chwil przed turniejem finałowym?
- Atmosfera w naszym zespole zawsze była bardzo dobra. Nie mamy problemów z dogadaniem się na boisku jak i w życiu codziennym.

- W meczu otwierającym turniej zagracie z reprezentacją Austrii. Jakie są ich mocne i słabe strony?
- Z Austrią mieliśmy okazje sparować w ramach przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy. Jest to zespół niewysoki, którego najmocniejszą stroną jest atakujący. Reprezentacja Austrii bardzo dobrze spisuje się w obronie, dlatego będziemy musieli się bardzo postarać, aby zdobywać punkty w pierwszej akcji.

Program meczów fazy grupowej ME:
13.04 (godz. 17.30) Polska - Austria
14.04 (godz. 15.00) Belgia - Polska  
15.04 (godz. 15.00) Polska - Włochy
17.04 (godz. 20.00) Polska - Bośnia i Hercegowina
18.04 (godz. 17.30) Słowenia - Polska

Transmisje meczów będzie można śledzić za pośrednictwem strony internetowej www.laola1.tv

  • 4
  • 2
  • 72
  • 0
  • 9