SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Jarosław Bińczyk Fot. Piotr Sumara, skra.pl, 17 grudnia 2021

Z reprezentacji Polski na Łotwę i z klubu na Słowację

Michał Mieszko Gogol, były asystent Vitala Heynena w reprezentacji Polski, poprowadzi seniorską kadrę Łotwy. To niejedyny awans trenera pracującego w Polsce.

Gogol od 2018 roku był jednym z asystentów Heynena (obok Sebastiana Pawlika) w reprezentacji Polski. Miał udział w mistrzostwie świata i wszystkich sukcesach, jakie odniosła nasza narodowa drużyna. Po mistrzostwach Europy, na których Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce, kontrakt belgijskiego selekcjonera nie został przedłużony, co oznacza, że reprezentacja pożegnali się też jego współpracownicy. 36-letni Gogol samodzielnie prowadził dotąd Stocznię Szczecin, Indykpol AZS Olsztyn, zaś wcześniej był też statystykiem w Asseco Resovii.

Od nowego sezonu poprowadzi męską reprezentację Łotwy zajmującą 23. miejsce w europejskim rankingu i 52. w światowym. Gogol zastąpił Avo Keela, który odszedł po po 15 latach pracy z łotewską kadrą. Łotysze w ostatnich mistrzostwach Europy zajęli czwarte miejsce w grupie (pokonali 3:1 Estonię), a w 1./8 finału przegrali 0:3 z Włochami. Największą gwiazdą drużyny jest atakujący Hermans Egelskans, obecnie grający w Olympiakosie Pireus, a poprzednio m.in. w Tours i Noliko Maaseik.

W piątek nowego selekcjonera kobiecej reprezentacji ogłosiła też Słowacja. Został nim pracujący w Polsce Michal Masek. 38-letni szkoleniowiec od ośmiu lat - z krótkimi przerwami - jest związany z Polską. Zaczynał jako asystent w Chemiku Police, a największy sukces odniósł w 2019 roku, kiedy już samodzielnie doprowadzi ŁKS Commercecon do mistrzostwa Polski. Po sezonie niespodziewanie odszedł z klubu, pracował w PAOK-u Saloniki, był w sztabie słowackiej kadry, by teraz przejąć ją samodzielnie. Poprzednikiem Maska był Włoch Marko Fenoglio. 

  • 9
  • 1
  • 6
  • 1
  • 0