SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Anna Daniluk, foto: Vero Volley Monza, 19 października 2021

Reprezentantka Tygodnia: Magdalena Stysiak

Weekend przyniósł kolejne emocjonujące spotkania, a najlepszą dyspozycją popisała się Magdalena Stysiak wybrana MVP meczu z Reale Mutuą Fenerą Chieri.

1. Magdalena Stysiak (Vero Volley Monza) – Reprezentantka Tygodnia

Magdalenę Stysiak w tym sezonie przeniosła się do Monzy, gdzie poczyna sobie coraz odważniej. W czterosetowym meczu przeciwko Chieri Biało-Czerwona zdobyła 28 punktów, przy prawie 60-procentowej skuteczności w ataku. Dodatkowo raz postraszyła przeciwniczki punktową zagrywką i skutecznym blokiem. Tym samym zapracowała sobie na statuetkę MVP. 

Statystyki Magdaleny Stysiak (Vero Volley Monza) przeciwko Reale Mutua Fenera Chieri: 28 punktów, 57% skuteczności w ataku, 1 punktowa zagrywka, 1 punktowy blok.

2. Julia Nowicka (Allianz MTV Stuttgart)

Z przyjemnością patrzymy też na grę Julii Nowickiej, która rozwija się pod okiem trenera Tore Aleksandersenena w Allianz MTV Stuttgart. W spotkaniu przeciwko USC Munster dostała szansę gry w wyjściowej szóstce i zaprezentowała naprawdę bardzo dobrą dyspozycję. Rozgrywająca reprezentacji Polski zdobyła w sumie 7 punktów, dwukrotnie punktując w ataku i polu serwisowym. Do swojego dorobku dołożyła także trzy skuteczne bloki.

Statystyki Julii Nowickiej (Allianz MTV Stuttgart) przeciwko USC Munster: 7 punktów, 2 punkty w ataku, 2 punktowe zagrywki i 3 punktowe bloki.

3. Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź)

Bardzo dobry poziom zaprezentowała także Monika Fedusio, która przyłożyła się do trzysetowej wygranej nad IŁ Capital Legionovią Legionowo. Przyjmująca reprezentacji Polski zdobyła w sumie 12 punktów, przy 71-procentowej skuteczności w ataku. W jej ręce trafiła także nagroda dla najlepszej zawodniczki spotkania.

Statystyki Moniki Fedusio (Grot Budowlani Łódź) przeciwko IŁ Capital Legionovii Legionowo: 12 punktów, 36% dokładności przyjęcia, 18% przyjęcia perfekcyjnego, 71% skuteczności w ataku.

*Do odnotowania: Na uwagę zasługuje Julia Twardowska, która w starciu z Energą MKS Kalisz zdobyła 20 punktów, atakując z blisko 60-procentową skutecznością. Dodatkowo na swoim koncie zapisała jeden skuteczny blok.

**W pierwszej „trójce” wyróżniamy tylko zawodniczki, które otrzymały powołania od Jacka Nawrockiego na zakończony już sezon reprezentacyjny 2021. W kategorii: „Do odnotowania” zaproponujemy nazwiska, których gra się wyróżniała, jednak w sezonie reprezentacyjnym 2021 nie znalazły się w szerokim składzie kadry.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 6
  • 1
  • 12
  • 0
  • 0