SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: CEV, 3 lutego 2021

Developres SkyRes Rzeszów - Unet e-work Busto Arsizio 0:3

Developres SkyRes Rzeszów uległ 0:3 (23:25, 22:25, 17:25) Unet e-work Busto Arsizio w swoim drugim meczu rundy rewanżowej grupy A Ligi Mistrzyń CEV. W czwartek rzeszowianki zagrają z Savino Del Bene Scandicci i tym spotkaniem pożegnają się z europejskimi rozgrywkami. 

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, po przegranej 2:3 z SSC Palmberg Schwerin, tym razem zmierzyły się z 6.drużyną włoskiej Serie A - Unet e-work Busto Arsizio. W pierwszej rundzie rzeszowianki przegrały z Włoszkami w tie-breaku. 

Developres SkyRes Rzeszów - Unet e-work Busto Arsizio 0:3 (23:25, 22:25, 17:25)

Podopieczne obchodzącego 45.urodziny Stephana Antigi w mecz weszły bardzo pewnie i bez szczególnego respektu do groźnych rywalek. Szybko wyszły na prowadzenie i prezentowały skuteczne akcje ofensywne, które przynosiły punkty. Niestety wraz z rozwojem seta włoski zespół coraz bardziej się przebudzał i stopniowo odrabiał stratę, aż wreszcie zupełnie przejął inicjatywę. Końcówka padła łupem rywalek, które ustaliły wynik na 1:0.  

Druga partia przyniosła znaczny spadek jakości w ofensywie po obu stronach siatki. Mimo to lepiej w tej sytuacji poradziła sobie ekipa Busto Arsizio, która w decydującej części seta miała niezbędne do zwycięstwa kilka punktów przewagi. Nie pomogły atomowe zagrywki rzeszowianek, które przynosiły bezpośrednie „oczka”, bowiem rywalki w polu serwisowym radziły sobie jeszcze lepiej. Znów odrobinę skuteczniejsze były Włoszki, które zwiększyły prowadzenie w meczu.  

Trzecia odsłona przebiegła pod dyktando drużyny z Italii. Podopieczne Marco Musso grały rewelacyjnie w ataku, kończąc w tej części meczu 67% piłek. Przy tak dysponowanych rywalkach, zmęczone wtorkowym meczem siatkarki z Podkarpacia nie miały wiele do powiedzenia. Rewelacyjnie w całym spotkaniu spisywała się Alexa Lea Gray, która zdobyła 21 punktów przy 70-procentowej skuteczności w ataku. W polskim zespole najskuteczniejszą zawodniczką była Aleksandra Rasińska, która punktowała 16 razy.   

Developres SkyRes Rzeszów: Polańska, Rasińska, Blagojević, Stencel, Kaczmar, Lazić, Krzos (L), Przybyła (L) – Van Ryk, Grabka, Krajewska, Fidon Lebleu. Trener: Stephane Antiga

Unet e-work Busto Arsizio: Poulter, Olivotto, Gennari, Gray, Mingardi, Stevanović, Leonardi (L) – Piccinini, Escamilla, Herrera Blanco. Trener: Marco Musso

 Statystyki meczowe: https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=39257

  • 2
  • 1
  • 23
  • 1
  • 0