SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 28 marca 2017

Szczecin będzie jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017. W Azoty Arenie zagrają reprezentacje Włoch, Niemiec, Słowacji i Czech. - Kibice zaczynają wierzyć w to, że ta wielka siatkówka może wrócić do Szczecina zarówno ta klubowa jak i reprezentacyjna. W tym mieście jest dobry klimat do gry - mówił Dawid Murek, były reprezentant Polski i libero beniaminka PlusLigi, Espadonu Szczecin.

Dawid Murek: w Szczecinie jest dobry klimat do gry w siatkówkę

Szczecin będzie jednym z Miast-Gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017. W Azoty Arenie zagrają reprezentacje Włoch, Niemiec, Słowacji i Czech. - Kibice zaczynają wierzyć w to, że ta wielka siatkówka może wrócić do Szczecina zarówno ta klubowa jak i reprezentacyjna. W tym mieście jest dobry klimat do gry - powiedział Dawid Murek, były reprezentant Polski i libero beniaminka PlusLigi, Espadonu Szczecin. 

Dawid Murek to 277-krotny reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich w Atenach, mistrz Europy i świata juniorów, rozgrywa właśnie szesnasty sezon w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce, a dwudziesty pierwszy w sportowej karierze. W tegorocznych rozgrywkach reprezentuje barwy Espadonu Szczecin. Wspomniana drużyna swoje domowe mecze rozgrywa w Azoty Arenie, w której zostaną rozegrane spotkania grupy B EUROVOLLEY POLAND 2017. W Szczecinie zagrają Czesi, Niemcy, Słowacy i Włosi.

 - Myślę, że kibice zaczynają wierzyć w to, że ta wielka męska siatkówka może wrócić do Szczecina. W tym sezonie wróciła w wydaniu ligowym za sprawą Espadonu Szczecin. W okresie wakacji natomiast zagości reprezentacyjna. To właśnie w Szczecinie będą rozgrywane mecze grupy B EUROVOLLEY POLAND 2017. Jest tu klimat do grania. Trzeba cieszyć się, że mamy w Polsce wspaniałe obiekty, w których można organizować takie imprezy sportowe jak chociażby mistrzostwa Europy - powiedział Dawid Murek.

Szczecin jest jednym z Miast-Gospodarzy tegorocznych mistrzostw Starego Kontynentu, które zostaną rozegrane 24.08-03.09.2017 w naszym kraju. Warto przypomnieć, że szczecinianie mogą pochwalić się bogatą historią siatkówki w wydaniu męskim. Drużyna Morze Szczecin dwukrotnie wywalczyła tytuł mistrza Polski (1985 i 1987), trzy razy zajęła drugie miejsce (1986, 1988, 1998) i trzy razy sięgnęła po brązowe medale (1984, 1989, 1997). Ostatni raz w ekstraklasie zagrała w sezonie 2002/2003. Po trzynastu latach przerwy wróciła do PlusLigi.

- Po trzynastu latach drużyna ze Szczecina wróciła do ekstraklasy. W tym mieście zawsze była i jest dobra atmosfera na meczach. Kibice doskonale pamiętają wielkie mecze Stali Stocznia. Wtedy spotkania rozgrywane były jeszcze w tej małej hali - zauważył libero Espadonu Szczecin.

I dodał na koniec - Uważam, że zespołom, które zagrają w nowej hali Azoty Arena podczas EUROVOLLEY POLAND 2017 będzie się dobrze grało. Obiekt jest dobrze wyposażony i z świetnym zapleczem sportowym.

Azoty Arena to wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa, która może pomieścić ponad 5000 kibiców.

EUROVOLLEY POLAND 2017 - BILETY