SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 15 lutego 2017

Znamy trzech uczestników XV Memoriału Huberta Wagnera. Są to mistrz świata 2014 Polska, mistrz Europy 2015 Francja oraz mistrz olimpijski 2012 Rosja.

Trzecim uczestnikiem jubileuszowego, XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera została Rosja. Mistrz olimpijski z 2012 roku dołączył do mistrza świata 2014 Polski i mistrza Europy 2015 Francji.

Sborna to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w siatkarskim świecie. Obecnie zajmuje 5. miejsce w rankingu FIVB. Dla kibiców będzie to znakomita okazja, aby obejrzeć rosyjską siatkówkę nowej generacji. Nowy selekcjoner - Siergiej Szlapnikow, zapowiedział odmłodzenie kadry, które ma iść w parze z pozostaniem na szczytach hierarchii siatkarskiego świata. Ponieważ XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem przed EUROVOLLEY Poland 2017 należy się spodziewać nieobliczalnego zespołu, mogącego zaskoczyć każdą drużynę.

Rosjanie, którzy uczestniczyli w Memoriale czterokrotnie, triumfowali w imprezie w 2004 oraz 2014 roku i w tych edycjach mecze z reprezentacją Polski były wyjątkowo wyrównane. Kończyły się po pięciu setach. Dodatkowo, w 2014 roku, oba zespoły pobiły rekord najpóźniej zakończonego meczu w Memoriale. Ostatni gwizdek, po wygranej gospodarzy zabrzmiał o godzinie 23:30.

Przypomnijmy, że XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w TAURON Arenie Kraków od 11 do 13 sierpnia 2017 roku. Ostatniego, czwartego uczestnika turnieju, organizatorzy przedstawią w przyszłym tygodniu.