SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 23 grudnia 2016

Doskonale znany w Polsce Marko Ivović został najlepszym siatkarzem 2016 roku w Serbii. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że tego zawodnika zobaczymy w EUROVOLLEY POLAND 2017.

Marko Ivović, przyjmujący Asseco Resovii, Marko Ivović wybrany został najlepszym siatkarzem 2016 roku w Serbii. Reprezentacja tego kraju po raz pierwszy w historii wygrała Ligę Światową, a dokonała tego w Krakowie po zwycięstwie w Final Six. Marko Ivović został MVP turnieju.

- Graliśmy już po raz szósty w finale i w końcu zwyciężyliśmy – mówi Marko Ivović. - Jestem dumny z postawy całej naszej drużyny w tym turnieju. Oczywiście, takie wyniki nie biorą się z przypadku i trzeba dużo pracować aby wygrywać tytuły. Już w zeszłym sezonie walczyliśmy w finale Ligi Światowej.

Na początku stycznia Serbowie stracili w Berlinie szansę na wywalczenie olimpijskiego awansu. Jak podkreśla Ivovic szybko pozbierali się. - Wyciągnęliśmy jednak wnioski z tamtej porażki i dokonaliśmy zmian, które wyszły nam na dobre. Pokazaliśmy wszystkim, że możemy grać na wysokim poziomie i wygrywać imprezę z udziałem najlepszych drużyn na świecie. Mam nadzieję, że 2017 rok równie będzie udany dla naszej reprezentacji – powiedział.

Serbia obok Estonii i Finlandii będzie grupowym rywalem Polski w EUROVOLLEY POLAND 2017. Właśnie z Serbami biało-czerwoni mają zagrać 24 sierpnia na Stadionie PGE Narodowy w Meczu Otwarcia.

Przypomnijmy, że podczas czwartkowego spotkania z mediami Jakub Opara – Prezes Zarządu PL.2012+, operatora Stadionu PGE Narodowy i Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podpisali list intencyjny w sprawie organizacji na reprezentacyjnym stadionie Ceremonii i Meczu Otwarcia Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn – EUROVOLLEY POLAND 2017.

Możemy zaryzykować stwierdzenie, że Marko Ivovicia zobaczymy w EUROVOLLEY POLAND 2017.