SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 17 listopada 2016

Finlandia zagra w grupie A EUROVOLLEY POLAND z Polską, Serbią i Estonią. - Macie bardzo bogatą siatkarską historię. Połączenie tego wszystkiego z ciężką pracą ludzi sprawia, że wszystkie turnieje stoją na najwyższym światowym poziomie – mówi Sari Korpi, przedstawiciel Fińskiego Związku Piłki Siatkowej.

pzps.pl: Czy losowanie grup EUROVOLLEY POLAND 2017 było szczęśliwe dla reprezentacji Finlandii?
Sari Korpi:
Po pierwsze jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy się w gronie szesnastu najlepszych drużyn w Europie, które zagrają w przyszłorocznym turnieju w Polsce. Cieszymy się, że mecze fazy grupowej rozegramy w Gdańsku, ponieważ Polskę i Finlandię dzieli niewielka odległość. W grupie mamy trudnych przeciwników, ale mam nadzieję, że nasi kibice w liczbie około trzech tysięcy stworzą niesamowitą atmosferę na trybunach.

- Finlandia w grupie A oprócz meczów z Polską, Serbią, zmierzy się Estonią, z którą dość często rozgrywa mecze.
- To nasz sąsiad. Myślę, że do Gdańska przyjedzie blisko dwa tysiące estońskich kibiców, więc na pewno będzie to niesamowite wydarzenie i jednocześnie spotkanie.

- Pani zdaniem, które drużyny mają szansę wygrać przyszłoroczny turniej EUROVOLLEY POLAND 2017?
- To bardzo dobre pytanie. W Europie jest kilka drużyn, które stać na wywalczenie medalu. Jednak tak naprawdę wszystko będzie zależało od tego jak drużyny przygotują się do startu w mistrzostwach Europy, w jakiej formie będą poszczególni zawodnicy. Jeśli mam wskazać mocne zespoły to oczywiście jest to Rosja, Rosjanie zawsze mają silny zespół. Do tej grupy zaliczam również gospodarzy turnieju, czyli Polskę. To jeden z moich faworytów. Ponadto Francja, Serbia, która wygrała zeszłoroczną edycję Ligi Światowej i Włochy, które wywalczyły srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jestem przekonana, że to będą niesamowite mistrzostwa Starego Kontynentu.

- Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy czarnym koniec okazała się Słowenia.
- Słowenia sprawiła miłą niespodziankę swoim kibicom podczas poprzedniego turnieju. Stworzyli niesamowitą historię dla słoweńskiej siatkówki. Nie są dużym krajem i potęgą siatkarską, a potrafili zagrać naprawdę bardzo dobry turniej i zdobyć medal.

- Jak podobała się pani oficjalna Gala Losowania EUROVOLLEY POLAND 2017 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie?

- Cała Gala Losowania była wspaniała. Wszystko zostało świetnie przygotowane. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci i ugoszczeni. Dla nas to była przyjemność przyjechać do Krakowa i wziąć udział w tej uroczystej gali. Już teraz jestem przekonana, że organizacja przyszłorocznego turnieju EUROVOLLEY POLNAD 2017 będzie stała na najwyższym poziomie.

- Wielu trenerów jak i zawodników, którzy mieli okazję brać udział w turniejach zorganizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej często powtarzali, że Polacy zawsze organizują najlepsze zawody w Europie jak i na świecie. Zgadza się pani z tą opinią?
- Oczywiście, że tak. W Polsce duże znaczenie odgrywa kultura, która jest niesamowita i zarazem bardzo ciekawa. Ponadto Polska ma bardzo bogatą siatkarską historię. Połączenie tego wszystkiego z ciężką pracą ludzi sprawia, że wszystkie turnieje stoją na najwyższym światowym poziomie. Reprezentacja Finlandii podczas FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 miała okazję grać w Katowicach i Wrocławiu. Dzięki temu mieliśmy okazję poznać, chociaż kawałek historii tych miast. Dla nas to było niesamowite, że mogliśmy być częścią tego wspaniałego turnieju.

- Fińscy kibice świetnie bawili się na trybunach katowickiego Spodka oraz Hali Stulecia we Wrocławiu podczas mistrzostw świata. Polscy fani siatkówki byli zachwyceni ich dopingiem. Pozostaje mieć nadzieję, że równie dobrze będą bawić się podczas EUROVOLLEY POLAND 2017.
- Rzeczywiście nasi kibice czuli się wspaniale podczas tego turnieju w Polsce. Postaramy się przenieś teraz tę dobrą atmosferę do Gdańska.

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52