SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JK, 2 października 2016

Hiszpania, Turcja i Estonia są bliżej awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany w Polsce w 2017 roku. Za tydzień odbędą się mecze rewanżowe.

Hiszpania, Turcja i Estonia są bliżej awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany w Polsce w 2017 roku. Za tydzień odbędą się mecze rewanżowe.

Hiszpania - Grecja 3:0 (25:16, 25:21, 25:17)

Hiszpanie bez większych problemów pokonali reprezentację Grecji. Dominowali na boisku od pierwszej do ostatniej piłki.

- Graliśmy tak, że rywale nie byli w stanie odnaleźć swojego rytmu gry. Jedziemy do Grecji odnieść kolejne zwycięstwo - powiedział po spotkaniu Fernando Muñoz, trener reprezentacji Hiszpanii.
- Mieliśmy bardzo zły dzień, nasza gra w każdym elemencie była słaba. Spróbujemy wygrać drugi mecz barażowy - nie krył rozczarowania po spotkaniu Sotirios Drikos, trener reprezentacji Grecji.

Łotwa - Estonia 2:3 (17:25, 25:16, 19:25, 25:22, 12:15)

Zacięty, pięciosetowy mecz pomiędzy Łotwą i Estonią zakończył się zwycięstwem podopiecznych Gheorghe Cretu. - Kilku moich zawodników nigdy nie doświadczyło tak fantastycznej atmosfery. To co mogę powiedzieć o meczu w kilku słowach to to, że zabrakło nam kilku małych, ale bardzo istotnych szczegółów, które miały decydujące znaczenie w końcówce meczu - podsumował spotkanie Raimonds Vilde, trener reprezentacji Łotwy.

Turcja - Portugalia 3:0 (28:26, 25:14, 25:22)

Gospodarze spotkania tylko w początkowej fazie pierwszego seta mieli kłopoty z grą. W końcówce tej partii odzyskali prowadzenie i wygrali ją na przewagi. W kolejnych dwóch odsłonach spokojnie prowadzili grę i wygrali całe spotkanie 3:0.

- To był bardzo trudny mecz dla moich zawodników. Na początku pierwszego seta popełniliśmy kilka błędów, ale to normalne w takich turniejach. Wiedzieliśmy, że możemy zagrać lepiej i zrobiliśmy to w drugiej partii. To był pierwszy mecz barażowy, za tydzień zagramy drugie spotkanie i mam nadzieję, że pokażemy jeszcze lepszą siatkówkę – powiedział po spotkaniu Emanuele Zanini, trener reprezentacji Turcji.

Rewanżowe spotkania barażowe do ME 2017:

8 października
godz. 19.00 Grecja - Hiszpania
9 października
godz. 17.00 Estonia - Łotwa
godz. 19.00 Portugalia - Turcja