SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG/CEV, 1 kwietnia 2016

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu nowego formatu najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych, Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej poinformowała o zmianach w najważniejszych zawodach reprezentacji narodowych w Europie.

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu nowego formatu najważniejszych europejskich rozgrywkek klubowych Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej poinformowała o zmianach w najważniejszych zawodach reprezentacji narodowych w Europie.

Po wnikliwym przeanalizowaniu rozgrywek i szczegółowych konsultacjach z wieloma zainteresowanymi stronami, podjęto decyzję o zwiększeniu liczby uczestników finałowej rundy Mistrzostw Europy do 24, a maksymalnej liczby organizatorów do czterech. Obie zmiany mają na celu przede wszystkim zwiększenie ekspozycji tych rozgrywek w Europie.

Rozszerzenie liczby uczestników pozwoli ośmiu dodatkowym Narodowym Federacjom doświadczyć i wykorzystać udział w tej fazie rozgrywek do rozpropagowania siatkówki w ich krajach podczas każdej kolejnej edycji ME.

Zmiany zaczną obowiązywać począwszy od Mistrzostw Europy 2019. Europejska konfederacja zwróciła się do ESOC (European Sports Organising Commission) z prośbą o opracowanie pełnej koncepcji technicznej nowego formatu zawodów. Projekt zostanie przeanalizowany i ma być ostatecznie zatwierdzony na zebraniu Zarządu CEV, zaplanowanym na 10-11 czerwca w Rzymie.

Ewentualne zatwierdzenie koncepcji rozgrywek w czerwcu otworzy proces zgłaszania kandydatur, w którym od Narodowych Federacji będzie się oczekiwać współpracy przy wspólnym aplikowaniu o prawo do zorganizowania tych najważniejszych europejskich zawodów w roku 2019 i w kolejnych latach. CEV będzie następnie ściśle współpracować z wyłonionymi organizatorami i wspierać ich w przygotowaniu najlepszych siatkarskich widowisk w Europie.