SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 16 sierpnia 2013

W Płocku odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W trakcie spotkanie poruszono wiele kwestii bieżących, jak i perspektywicznych dla Polskiej Siatkówki.

W Płocku odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W trakcie spotkanie poruszono wiele kwestii bieżących, jak i perspektywicznych dla Polskiej Siatkówki.

Pan Waldemar Sagan, Przewodniczący Wydziału ds. Młodzieży i członek Prezydium Zarządu przedstawił projekt systemu rozgrywek młodzieżowych, który obowiązywać będzie od sezonu 2013/2014. Prezydium Zarządu omówiło i zatwierdziło zmiany w systemie. Nowe zasady przewidują odstąpienie od etapu 1/8 finałów młodzieżowych mistrzostw Polski,  z zachowaniem praw do udziału w rozgrywkach centralnych zdobywców pierwszych trzech miejsc w województwach. Pełna wersja Regulaminu Rozgrywek Młodzieżowych, który obowiązywać będzie od sezonu 2013/2014 opublikowana zostanie po ustaleniu terminarza rozgrywek.

PZPS w trosce o rozwój Polskiej Siatkówki podjął decyzję o reformie rozgrywek II ligi kobiet i mężczyzn w sezonie 2013/2014. Wprowadzone zmiany  służą upowszechnieniu rozgrywek szczebla centralnego.

Kontynuując reformę rozgrywek, podjęto decyzję o dokooptowaniu do rozgrywek II ligi kobiet i mężczyzn wszystkich klubów, które zgłosiły aplikacje do 8 sierpnia br.

W ślad za reformą rozgrywek II - ich lig, Prezydium Zarządu podjęło decyzję, że w sezonie 2013/2014 kluby drugoligowe obowiązywać będą jedynie opłaty regulaminowe, tj.: za zgłoszenie do rozgrywek centralnych, za licencje i certyfikaty. Odstąpiono od wnoszenia opłaty administracyjnej (§20 ust. 2 Przepisów sportowo – organizacyjnych PZPS). Związek dokona rozliczenia z klubami , które do 8 sierpnia wpłaciły opłatę administracyjną w wysokości 10. 000,00- PLN.

Oceniono także sportowe rezultaty reprezentacji Polski podczas FIVB Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej Mazury 2013, które rozegrano w Starych Jabłonkach, Występ duetów kobiecych był na oczekiwanym poziomie. Wyniki sportowe par męskich były poniżej ich potencjału sportowego, Na kolejnym wrześniowym posiedzeniu, Prezydium planuje spotkanie z Martinem Olejnakiem – trenerem najlepszych par reprezentacji Polski mężczyzn, podczas którego omówiona zostanie strategia sportowa na kolejny sezon.

Zapoznano się ze stanem przygotowań i działaniami związanymi z organizacją polsko – duńskich ME mężczyzn. Omawiano również kwestie realizacji umów z miastami – gospodarzami MŚ 2014.