SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World, 27 kwietnia 2023

Beach Pro Tour Uberlandia: Łosiak i Bryl triumfują w pierwszym meczu

Bartosz Łosiak i Michał Bryl w perfekcyjnym stylu rozpoczęli swój trzeci turniej w tym sezonie. W pierwszym meczu Beach Pro Tour Elite16 w Uberlandii, Biało-Czerwoni pokonali holenderską parę Boermans/De Groot bez straty seta.

Łosiak/Bryl - Boermans/De Groot 2-0 (21-17, 22-20)

Bartosz Łosiak i Michał Bryl po raz drugi w tym sezonie mierzyli się ze Stefanem Boermansem i Yorickiem De Grootem. Poprzednie spotkanie tych par miało miejsce przed miesiącem w turnieju w Tepic, wówczas - również w meczu grupowym - nasi zawodnicy przegrali 0-2. Jednak nowy turniej to nowa historia. Bartosz Łosiak i Michał Bryl bardzo dobrze otworzyli mecz w Brazylii. Po wyrównanym otwarciu, Polacy zdobyli trzy punkty przy serwisie Bartosza Łosiaka, wychodząc na prowadzenie 6-4. Skuteczną i równą grą powiększali przewagę aż do 5 punktów (15-10) po bloku Michała Bryla. Chwilę później naszym zawodnikom przytrafił się przestój, z czego konsekwentnie skorzystali Holendrzy, wygrywając cztery akcje z rzędu (17-16). Michał Bryl i Bartosz Łosiak szybko wrócili na właściwe tory, odzyskując prowadzenie po skutecznym ataku Bryla i asie serwisowym Łosiaka, aby ostatecznie zamknąć ten set wynikiem 21-17.

24027f

Drugą partię otworzył potężny blok Michała Bryla, jednak to Holendrzy przejęli inicjatywę, obejmując prowadzenie 6-3 przy serwisie De Groota. Polacy poprosili o czas i choć zmniejszyli dystans do 7-6, to Holendrzy szybko wrócili na trzypunktowe prowadzenie po kolejnym asie De Groota (9-6). Mimo twardej walki, nasi zawodnicy długo nie mogli wyrównać stanu seta, ale popisowy atak Łosiaka a następnie kolejny imponujący blok Bryla przyniosły upragniony remis przy stanie 16-16. Dalej gra toczyła się punkt za punkt. Pierwszą szansę na zamknięcie seta - i meczu - mieli Polacy i choć ta piłka meczowa była obroniona przez Holendrów, świetny atak Bryla, a następnie jego - już piąty punktowy - blok zamknęły drugą partię 22-20.

Michał Bryl zakończył spotkanie z dorobkiem 19 punktów (13 ataków, 5 bloków i 1 as) a Bartosz Łosiak zapisał na swoim koncie 12 punktów (11 ataków i 2 asy).

24027g

W piątek rozegrają dwa pozostałe mecze fazy grupowej. O 15:00 zagrają z niemieckim duetem Ehlers/Wickler, który dziś pokonał Brazylijczyków Vitora Felipe i Renato, z którymi Polacy zagrają o 23:00.

Mecze Polaków w turnieju głównym będą transmitowane na antenach Polsat Sport. Wszystkie spotkania w tym kwalifikacje można oglądać na volleyballworld.tv

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie.

Harmonogram i wyniki Beach Pro Tour Elite16 - Uberlandia:

27 kwietnia (czwartek)
Grupa C
Łosiak/Bryl - Boermans/De Groot 2-0 (21-17, 22-20)
Ehlers/Wickler - Vitor Felipe/Renato 2-0 (21-17, 21-17)
28 kwietnia (piątek)
15:00 Łosiak/Bryl - Ehlers/Wickler (Polsat Sport Extra)
23:00 Łosiak/Bryl - Vitor Felipe/Renato (Polsat Sport Extra)
29 kwietnia (sobota)
Runda 12
Ćwierćfinały
30 kwietnia (niedziela)
Półfinały
Mecze medalowe