SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Marek Żyńczak, 21 kwietnia 2022

MP Młodzików Bartoszyce 2022 – dzień 1.

W Bartoszycach zakończył się pierwszy dzień finałów mistrzostw Polski młodzików. Zwycięstwa na koncie zapisały drużyny: MMKS ZAKSY Kędzierzyna-Koźle, AT Jastrzębski Węgiel, MKS Bzura Ozorków oraz UKS Koral Wrocław. Patronem turnieju jest PKN ORLEN.

Osiem najlepszych zespołów rywalizuje w dwóch grupach. W grupie A spotkają się Trefl Gdańsk, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, AKS V LO Rzeszów oraz MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W grupie B natomiast swoich sił spróbują MKS Bzura Ozorków, IUKS Jedynka Poznań, UKS Koral Wrocław, KS Metro Warszawa.  

Oficjalna strona turnieju: https://mlodzicymmp.volleystation.com/

Transmisja:  

GRUPA A: Trefl Gdańsk - MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:2 (25:16, 22:25, 13:15), MVP: Dawid Banasiak

Na inaugurację tegorocznych finałów MP młodzików oglądaliśmy emocjonujące starcie Trefla Gdańsk i MMKS ZAKSY Kędzierzyna-Koźle. Pierwszy set gdańszczanie zagrali dobrze w bloku, a dodatkowo wykorzystali słabą dyspozycję rywali, dzięki czemu wygrali gładko 25:16. W drugiej partii siatkarze ZAKSY przebudzili się i sprytnymi zagraniami na siatce, maskowali niedociągnięcia, zdobywając kolejne punkty. Dodatkowo, w jednej z akcji palce wybił rozgrywający Trefla, który do końca spotkania rozgrywał dołem. Ostatecznie w Bartoszycach pierwszego zwycięzcę wyłonił tie-break, w którym nie brakowało zwrotów akcji. Choć to kędzierzynianie, praktycznie cały czas gonili wyniki to oni byli lepsi w końcówce i to oni zanotowali pierwsze zwycięstwo w turnieju. 

- Graliśmy mecz otwarcia, dlatego pojawił się lekki stres i tak naprawdę to on był naszym największym problemem. Na szczęście mimo tego i tak udało nam się grać swoje i odrobić stratę w tie-breaku. Pokazaliśmy nasze umiejętności i dobrą technikę, co dało nam końcowe zwycięstwo - powiedział Dawid Banasiak, MVP spotkania, który w tym starciu zdobył 12 punktów. 

GRUPA A: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów 2:0 (28:26, 25:17), MVP: Przemysław Kołodziej

Wbrew końcowemu wynikowi pierwszej partii, jastrzębianie od początku spotkania mieli inicjatywę i tak naprawdę mocowali się jedynie ze swoimi spadkami formy. Kilku punktowa przewaga, którą wypracowali Ślązacy, nieco ich zdekoncentrowała, a to kosztowało punkty. Właśnie dlatego tę część meczu rozstrzygnęła gra na przewagi. Drugi set przebiegał już pod dyktando Pomarańczowych, którzy szybko dopełnili formalności i zamknęli spotkanie w dwóch partiach.

- W drugiej połowie pierwszego seta poczuliśmy się troszkę zbyt pewnie i niepotrzebnie się rozluźniliśmy, ale kolejną odsłonę zaczęliśmy pełną parą i maksymalnie skoncentrowani. Wiem, że stać nas na jeszcze więcej i mam nadzieję, że będziemy to pokazywać w każdym następnym meczu. W piątek gramy z Treflem i póki co, czekamy na wskazówki naszego sztabu na temat tej dużyny - powiedział po meczu Przemysław Kołodziej, MVP meczu. 

GRUPA B: MKS Bzura Ozorków – KS Metro Warszawa 2:0 (25:13, 25:20), MVP: Jakub Pajor

W pierwszym meczu grupy B MKS Bzura Ozorków bez problemów pokonała KS Metro Warszawę. Głównym atutem zwycięskiej drużyny była dobra gra w polu serwisowym, a zwłaszcza przy zagrywkach posyłanych przez Jakuba Pajora, słusznie wybranego najlepszym zawodnikiem spotkania. W drugim secie warszawianie mieli nieco więcej do powiedzenia, choć i tak siatkarze MKSu kontrolowali grę i nie pozwalali rywalom aż zanadto się zbliżyć.

- Spotkanie wygraliśmy 2:0, ale nie chcę mówić, że był to łatwy mecz, bo nasza drużyna szanuje każdego rywala. W drugim secie daliśmy się trochę rozegrać warszawianom i to odbiło się na wyniku. W naszej grze wiele dobrego zrobiła zagrywka, która na tej hali szła nam znakomicie - powiedział Jakub Pajor. 

GRUPA B: IUKS Jedynka Poznań – UKS Koral Wrocław 0:2 (16:25, 20:25), MVP: Igor Szymański

Praktycznie przez cały mecz poznanianie mieli spore problemy z kończeniem ataków, co bezlitośnie wykorzystywali gracze UKS Koral Wrocław. Bardzo dobrze w szeregach UKS radził sobie Igor Szymański, który sumiennie zbierał punkty w każdym elemencie. W drugiej odsłonie wydawało się, że „Jedynka” będzie w stanie przedłużyć spotkanie, jednak własne błędy szybko przesądziły o losach meczu.

Wygraliśmy pierwszy mecz, a to bardzo dobry start. Jestem bardzo zadowolony z naszej dyspozycji, wszystko poszło tak jak chcieliśmy, spotkanie zamknęliśmy w dwóch setach, a to pozwoliło nam oszczędzić siły przed intensywnym piątkiem. Jutro czekają nas dwa starcia, więc na pewno będzie to większy wysiłek i trudniej będzie zachować koncentrację, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, by cieszyć się z kolejnych zwycięstw przyznał Igor Szymański. 

Terminarz i wyniki MP Młodzików Bartoszyce 2022:

21 kwietnia (czwartek)

Trefl Gdańsk – MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:2 (25:16, 22:25, 13:15)
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów  2:0 (28:26, 25:17)
MKS Bzura Ozorków – KS Metro Warszawa 2:0 (25:13, 25:20)
IUKS Jedynka Poznań – UKS Koral Wrocław 0:2 (16:25, 20:25)

22 kwietnia (piątek)

9:00 MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AKS V LO Rzeszów
10:30 Trefl Gdańsk - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
12:00 KS Metro Warszawa - UKS Koral Wrocław
13:30 MKS Bzura Ozorków - IUKS Jedynka Poznań
15:00 Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
16:30 AKS V LO Rzeszów - Trefl Gdańsk
18:00 IUKS Jedynka Poznań - KS Metro Warszawa
19:30 UKS Koral Wrocław - MKS Bzura Ozorków

23 kwietnia (sobota)

11:00 mecz o 7.miejsce
13:00 mecz o 5.miejsce
16:00 I mecz półfinałowy
18:00 II mecz półfinały

24 kwietnia (niedziela)

10:00 mecz o 3.miejsce
12:30 mecz o 1.miejsce