SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

UM Łódź/JU, 15 sierpnia 2014

Od 4 sierpnia do końca lata, w każdy poniedziałek i czwartek od 17.00 do 18.30 w Parku Podolskim (w pobliżu kościoła i toru rolkarskiego) odbywają się będą zajęcia pod nazwą Siatkarski Wimbledon – parkowe, choć całkowicie profesjonalne, bezpłatne treningi siatkówki, współorganizowane przez Zieloną Łódź i Szkołę Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata.

Od  4 sierpnia do końca lata, w każdy poniedziałek i czwartek od 17.00  do 18.30 w Parku Podolskim (w pobliżu kościoła i toru rolkarskiego) odbywają się zajęcia pod nazwą Siatkarski Wimbledon – parkowe, choć całkowicie profesjonalne, bezpłatne treningi siatkówki, współorganizowane przez Zieloną Łódź i Szkołę Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata.

We wrześniu, z okazji siatkarskich Mistrzostw Świata, przewidujemy specjalny turniej siatkówki na trawie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi wychodzi ze sportową inicjatywą wobec dzieci i młodzieży z łódzkich szkół podstawowych i gimnazjów oraz łódzkich rodzin. W hali sportowej przy ul. ks. Skorupki 21, na boiskach do siatkówki znajdujących się na sali głównej, odbywa się cykl zajęć wpisujących się w siatkarską atmosferę. Są to między innymi:

• codzienne otwarte zajęcia z siatkówki (praktyczne i teoretyczne) przygotowane
w czasie zajęć lekcyjnych a  prowadzone przez trenerów i zawodników najlepszych klubów z Łodzi i województwa łódzkiego tj.: Beef Master Budowlani Łódź, Stowarzyszenie ŁKS Siatkówka Żeńska, Skra Bełchatów, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, połączone ze zwiedzaniem hali i Muzeum Sportu;

• turniej  dla uczniów ze szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców,
w którym wystąpi po 6 reprezentacji łódzkich szkół (razem 12 drużyn); dla najlepszych drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody między innymi wejściówki na Pływalnię Wodny Raj, dyplomy oraz gadżety siatkarskie; podczas finałów będą odbywać się dodatkowe konkursy np. na celność zagrywki oraz sprawnościowe;

• strefa animacji dla najmłodszych z wykorzystaniem gier i zabaw ruchowych z piłkami.

W ramach akcji „Trener osiedlowy” w dniach  18, 20, 22, 25 sierpnia br odbędą się w czterech lokalizacjach warsztaty siatkarskie z Marcinem Prusem, których podsumowanie odbędzie się 28 sierpnia w hali Parkowa na ul. Małachowskiego.

Marcin Prus reprezentant Polski w piłce siatkowej –  jako młody zawodnik zdobył brąz na ME w  Barcelonie, Złoto na ME w Izraelu oraz Mistrzostwo Świata juniorów w Bahrajnie. Tam też został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem tego turnieju otrzymując zaszczytny tytuł MVP.

Bronił barw kędzierzyńskiego Mostostalu-Azoty, z którymi czterokrotnie sięgnął po MP oraz trzykrotnie po Puchar Polski. Twórca książki: Marcin Prus. Wszystkie barwy siatkówki.

Obecnie –dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Założyciel i twórca szkoły siatkarskiej dla dzieci i młodzieży „Kuźni Mistrzów” w Kędzierzynie Koźlu. Dyrektor sportowy projektu Plaża Open –cyklu turniejów siatkówki plażowej.

 

Harmonogram zajęć:

I Łódź - Bałuty  - konferencja prasowa 11.30

1. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Harcerzy Zatorowców 6

2. Termin: 18 sierpnia 2014 r.

3. Godzina: 10-13

II Łódź – Śródmieście ( łącznie dla dzieci ze Śródmieścia oraz Górnej)
1. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 111 ul Jaracza 44/46  

2. Termin: 20 sierpnia 2014 r.

3. Godzina: 10-13

III Łódź - Widzew
1. Miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. Czajkowskiego 14

2. Termin: 22 sierpnia 2014 r.

3. Godzina: 10-13

IV Łódź – Polesie

1. Miejsce: Gimnazjum nr 19 ul Wapienna 17

2. Termin: 26 sierpnia 2014 r.

3. Godzina: 10-13

Sportowe zakończenie wakacji

1. Miejsce: obiekty sportowe przy ul. Małachowskiego 5/7

2. Termin: 28 sierpnia 2014 r.

3. Godzina:  11.00

We wrześniu rozegrane zostaną Mini Mistrzostwa Świata, za organizację których odpowiedzialny jest Klub Sportowy Budowlani Łódź.

Od września do grudnia br w 30 łódzkich szkołach Marcin Prus przeprowadzi spotkania i warsztaty siatkarskie promujące Mistrzostwa Świata, piłkę siatkową, akcję „Stop zwolnieniom z WF” i możliwość treningów w łódzkich klubach siatkarskich. Zajęcia odbywać się będą w formie apelu szkolnego – spotkania w sportowej hali szkolnej oraz warsztatów praktycznych. Akcja będzie kontynuowana od stycznia do maja/czerwca 2015 w ok. 40 łódzkich placówkach oświatowych. Finał akcji nastąpi przed rozgrywkami Ligi Światowej 2015 w Łodzi.

Ponadto, zorganizowany zostanie cykl konkursów na facebooku z wiedzy
na temat historii siatkówki i zasad gry, w których łodzianie będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody siatkarskie.