SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

UM Łódź/JU, 6 listopada 2014

Podczas dzisiejszego spotkania Hanny Zdanowskiej, Prezydent Łodzi, Mirosława Przedpełskiego, Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Stephana Antigi, Trenera Mistrzów Świata 2014 z mediami przedstawiono bilans łódzkiej części siatkarskich mistrzostw świata.

Podczas dzisiejszego spotkania Hanny Zdanowskiej, Prezydent Łodzi, Mirosława Przedpełskiego, Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Stephana Antigi, Trenera Mistrzów Świata 2014 z mediami przedstawiono bilans łódzkiej części siatkarskich mistrzostw świata.

Mistrzostwa na 102! Ponad 102 tysiące kibiców obejrzało w łódzkiej Atlas Arenie mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. To największa liczba fanów ze wszystkich polskich Miast – Gospodarzy. Najwięcej sympatyków siatkówki, bo prawie 13 tysięcy, pojawiło się w Łodzi podczas meczu Polska – Rosja.

– Łódź spisała się znakomicie. To zasługa wspaniałych łódzkich kibiców i tych, którzy do nas przyjechali. Od 2011 roku wyznaczyliśmy trendy, jak promować siatkówkę – powiedziała Prezydent Miasta Hanna Zdanowska, która dodała: – Już dziś jesteśmy gotowi, by w 2017 roku zorganizować siatkarskie mistrzostwa Europy mężczyzn, które odbędą się w Polsce. Przekonamy związek, by powierzył nam rolę miasta-gospodarza.

Udało nam się zorganizować mistrzostwa tak, że inne federacje narzekają, iż nie dadzą rady powtórzyć naszego sukcesu. Mamy ośmioletni plan organizacji imprez. Chcemy, by oprócz już pewnych mistrzostw Europy mężczyzn w 2017 roku, Polska była gospodarzem także europejskiego turnieju kobiet w 2019 roku, mistrzostw świata kobiet w 2022 roku, finału Ligi Światowej czy klubowych mistrzostw globu. Współpraca z Łodzią układała nam się bardzo dobrze, więc także ona jest w tych planach – potwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.

Łódzkim kibicom, a także miastu, podziękował również trener reprezentacji Polski Stephane Antiga, który przyznał, że najbardziej emocjonującym momentem turnieju w Łodzi było losowanie rywali III rundy, gdy okazało się, że Polska zagra z Rosją i Brazylią.

– Przez kilka lat, grałem i mieszkałem nieopodal w Bełchatowie. Łódź jest dla mnie szczególnym więc miejscem bo kojarzy mi się z fajnym czasem. Tutaj także graliśmy mecze Ligi Mistrzów i zawsze w Łodzi jest dobry klimat dla siatkówki.

Na fali sukcesu polskiej reprezentacji, a także organizacji turnieju, miasto realizuje projekt „Siatkarska Łódź”, którego ambasadorem jest były zawodnik biało-czerwonych Marcin Prus.

Łódź jest miastem rozwijającym się, także w dziedzinie sportu. Projekt bezpłatnych lekcji z reprezentantem Polski w siatkówce zakłada dotarcie do 23 tys. uczniów. To chyba największa w Europie taka akcja. Przyglądając się pucharowi świata, który podczas mistrzostw świata zdobyli Polacy, patrzę perspektywicznie i widzę tych, z którymi mam zajęcia, za kilka lat walczących w mistrzowskich rozgrywkach – powiedział Marcin Prus.

Spotkania z mediami w Gdańsku, Bydgoszczy i dzisiejsze w Łodzi nie kończą podsumowań w Miastach – Gospodarzach FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014. Kolejne w przyszłym tygodniu.

Terminy i miejsca konferencji:

 

12 listopada br. środa, 12.00 – Wrocław, Klub Radnego w Sukiennicach, Sukiennice 9

13 listopada br. czwartek, 14.00 – Katowice, Pałac Goldsteinów, Plac Wolności 12

14 listopada br. piątek, 11.30 – Kraków, Centrum Konferencyjne ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17