SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej/ fot. Grzegorz Matusiak, 22 października 2014

Podczas środowego posiedzenia Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, w którym uczestniczyli deputowani z Bundestagu zaprezentowana została informacja o organizacyjnym i sportowym sukcesie FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Podczas środowego posiedzenia Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, w którym uczestniczyli deputowani z Bundestagu zaprezentowana została informacja o organizacyjnym i sportowym sukcesie FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Raport w części związanej z organizacją mistrzostw przedstawił Maciej Bogusz – Dyrektor Pionu Marketingu i PR Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Mistrzostwa były ogromnym wyzwaniem logistycznym, któremu podołaliśmy niemal perfekcyjnie. To był turniej wszelkich rekordów. Niemal 600 tysięcy widzów na trybunach przy niespełna 340 tysięcy w roku 2010 we Włoszech jest dowodem, że nasza strategia promocji siatkówki przyjęta przed mistrzostwami została skutecznie zrealizowana. Szczególnie cieszy, że magnesem były nawet mecze bez udziału Polaków. Tu na czele jest Kraków, ale też miło było widzieć pełne trybuny w innych miastach – zauważył Szef związkowego Marketingu i PR.

W prezentowanym raporcie przedstawił wiele liczb związanych z polskimi mistrzostwami. Niemal 700, o wysokich kwalifikacjach wolontariuszy pracowało w służbach informacyjnych, biurach organizacyjnych, prasowych. – Każdemu z zespołów przydzielono dedykowaną osobę towarzyszącą drużynie przez cały czas pobytu w naszym kraju. W ankiecie satysfakcji 100% respondentów oceniło ten aspekt następująco: „przygotowany wyśmienicie – lepiej niż w przypadku innych turniejów tej klasy” – zacytował Bogusz.

W sprawozdaniu znalazły się kwestie związane z promocją mistrzostw, relacjami medialnymi z turnieju, strategią sprzedaży biletów i pakietów komercyjnych, infrastrukturze obiektów, strukturze komitetu organizacyjnego, sponsorach oraz specjalnie dla gości z Niemiec o występie ich drużyny w mistrzostwach i ogromnej niespodziance, którą sprawiła zdobywając brązowy medal.

Sportowe aspekty turnieju zaprezentował Witold Roman – Wiceprezes PZPS ds. sportowych. – Mistrzostwa poprzedziły przygotowania podzielone na pięć etapów, spójnych ale różnorodnych w treści. Dzięki temu udało się uniknąć znużenia zawodników przed turniejem – zauważył Witold Roman. Definiując przyczyny zwycięstwa wymienił między innymi: siłę mentalną zespołu, którą już na wstępie potwierdził mecz otwarcia na Stadionie Narodowym z udziałem ponad 60 tysięcy widzów, dalej – stworzenie grupy kolegów mających ten sam cel – zwycięstwo a nie pozycje w indywidulanych rankingach. Kluczowe były także: harmonijna współpraca w obrębie sztabu szkoleniowego, jasne zadania i role zawodników w obrębie drużyny, optymalne warunki organizacyjne.

Witold Roman wskazał także na wyzwania stojące przed PZPS i sztabem szkoleniowym związane z utrzymaniem wysokiego poziomu sportowego reprezentacji Polski mężczyzn – mistrzów świata.

Raport przedstawiający organizację i sportowy sukces tak biało-czerwonych, jak i kadry naszych zachodnich sąsiadów został przez posłów i niemieckich gości przyjęty… oklaskami.