SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Biernacka, 1 września 2010

W kolejnym spotkaniu fazy grupowej Mistrzostw Europy Juniorów po słabym spotkaniu biało-czerwoni ulegli ekipie Niemiec w trzech setach.

W kolejnym spotkaniu  fazy grupowej Mistrzostw  Europy Juniorów  po słabym spotkaniu  biało-czerwoni  ulegli ekipie Niemiec w trzech setach. 

 

Początek pierwszej partii  pełen jest błędów w grze obu ekip. Polacy nie wykorzystują sytuacji do zdobycia punktu. Po kolejnym ataku w aut Miłosza Hebdy Niemcy prowadzą 3:0.  Jedyną skuteczną akcję w tej części  seta wykonuje Tomasz Kalembka (4:2). Na pierwszej przerwie technicznej Niemcy mają pięć punktów przewagi nad biało- czerwonymi  (8:3). W dalszej części partii  Polacy mają nadal problemy ze skończeniem piłek w pierwszej akcji (16:11). Po wznowieniu gry w końcu w polskiej ekipie zadziałał blok. Polacy grają w tym elemencie bardzo pewnie i odrabiają straty. Zdecydowanie lepiej w ataku radzi sobie Miłosz Hebda wspomagany Buchowskim i Ferensem (18:18) Niestety w końcówce partii nasi juniorzy pozwalają rywalom na objęcie prowadzenia i ulegają Niemcom 23:25.

Polacy  tracą kolejne punkty i po ataku w siatkę  Szczurka na kolejną przerwę schodzą przy stanie 16:13. W dalszej części  seta gra Polaków całkowicie się rozsypuje. Nie pomagają nawet zmiany aplikowane przez trenera, który wprowadza na parkiet Mikę, Gonciarza i Piotrkowskiego. Polacy przegrywają 16:25.

 

Początek partii to wyrównana walka  punkt za punkt, jednak już po kilku minutach  ponownie na prowadzeniu są Niemcy (8:5). Gra Polaków nadal  nie zachwyca,  a efektowne akcje policzyć można na palcach jednej ręki. Polacy  jednak podrywają się do walki a sygnałem tego zrywu jest udana akcja w bloku Patryka Szczurka (11:9). Niestety okres  wyrównanej walki nie trwa długo i  na kolejnej przerwie znowu na prowadzeniu są rywale (16:13). Po wznowieniu gry przez potrójny blok  przedziera się Hebda, ale to jedyna efektowna akcja w tej partii.  Niemcy grają znakomicie w bloku wyczuwając akcje drużyny polskiej. Biało-czerwoni przegrywają seta 15:25.

 

Niemcy - Polska 3:0 (25:23 , 25:16, 25:15)

 

Polska: Szczurek, Kalembka, Hain, Hebda, Buchowski, Ferens, Kaczmarek (libero) Mika, Gonciarz, Piotrowski