SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Zdzisław Gogol, koordynator regionalny SOS, 17 listopada 2022

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kadetów o Puchar Starosty Polickiego

W Policach (Zachodniopomorskie) dzięki gościnności Starosty Polickiego i Dyrekcji Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza, w dniach 11-13 listopada 2022 r. odbyła się druga edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Kadetów o Puchar Starosty Polickiego p. Andrzeja Bednarka.

W zawodach udział wzięły młodzieżowe drużyny narodowe Słowacji, i Czech, reprezentacja Polski rocznik 2007, reprezentacja Polski rocznik 2008, SMS PZPS Spała i gospodarze turnieju – UKS SMS Police.

Turniej był kolejnym etapem w przygotowaniach kadr Polski oraz Słowacji i Czech do turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy Minikadetów, które odbędą się w grudniu 2022 i styczniu 2023 r.

Nasze zespoły reprezentacyjne przebywały w Policach już od niedzieli 6 listopada, korzystając podczas swoich przygotowań z obiektów ZS Police i OSiR-u Police. W obu zgrupowaniach kadr Polski uczestniczyło po 18 zawodników, a zwieńczeniem tych grupowań był właśnie udział w II Międzynarodowym Turnieju Kadetów o Puchar Starosty Polickiego.

Po trzech dniach zmagań zwycięzcami turnieju zostali faworyci, to jest uczniowie SMS PZPS Spała, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania.

Najbardziej zaciętym meczem turnieju było spotkanie zespołów SMS PZPS Spała z reprezentacją Polski r. 2007. Wynik 3:2 dla SMS nie był może zaskoczeniem, ale poziom gry, zwłaszcza młodych reprezentantów Polski, był naprawdę imponujący. To właśnie podopieczni trenera Artura Łozy zajęli drugie miejsce w turnieju, wygrywając cztery mecze spotkania. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze – UKS SMS Police, a na kolejnych reprezentacja Czech, reprezentacja Polski r. 2008 i zamykająca klasyfikację reprezentacja Słowacji.

Po zakończeniu turnieju trzydniową rywalizację podsumowano wręczając pamiątkowe puchary i statuetki, a także nagrody i wyróżnienia indywidualne.

Za najbardziej wartościowego zawodnika został uznany Maciej Pacholski z SMS PZPS Spała, któremu przyznano tytuł MVP turnieju.

Najlepszy Rozgrywający: Eryk Winkler (UKS SMS Police)
Najlepszy Blokujący: Kamil Momot (SMS PZPS Spała)
Najlepszy Przyjmujący: Maksymilian Durski (Reprezentacja Polski 2007)
Najlepszy Atakujący: Marcel Kiciński (Reprezentacja Polski 2007)
Najlepszy Libero: Jakub Olejniczak (Reprezentacja Polski 2007)

Wyróżnienia otrzymali także Marcel Schadach (Reprezentacja Polski 2008) oraz Dominik Toth (Reprezentacja Czech).

Organizatorami Turnieju byli: Starostwo Powiatowe Police, Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, Polski Związek Piłki Siatkowej, Siatkarskie Ośrodki Szkolne, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej.

Szczególne podziękowania dla Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka oraz Dyrektor ZS Police Agaty Jarymowicz.