SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, 16 listopada 2022

VolleyLand – oficjalna aplikacja Polskiej Siatkówki jest już dostępna!

Dziś ogólnopolska premiera aplikacji VolleyLand. Ultranowoczesna siatkarska appka jest już dostępna w marketach AppStore i Google Play. To wirtualny dom siatkarskich reprezentacji Polski oraz zawodniczek i zawodników najlepszych polskich lig, a dla kibiców możliwość wejścia do siatkarskiego świata i poznania siatkarzy (i siatkarek) od stóp do głów i to dosłownie!

Rzeczywistość rozszerzona (AR), trójwymiarowe skany siatkarek i siatkarzy, tysiące szczegółowych danych, statystyk i informacji, a do tego możliwość sprawdzenia się, zabawy i rywalizacji – to coś czego na rynku aplikacji sportowych jeszcze nie było. Do tego interaktywne gadżety – karty z zawodniczkami i zawodnikami i ich matematycznie wyliczonymi atrybutami oraz inne gadżety wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną.

– Kibice siatkarscy w Polsce od ponad 15 lat są rozpieszczani zwłaszcza znakomitymi wynikami polskich drużyn na arenach międzynarodowych – mówi Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA. – Mówię tutaj nie tylko o naszej męskiej reprezentacji, która od 2006 roku dwukrotnie sięgnęła po mistrzostwo i wicemistrzostwo świata, ale także o drużynach klubowych z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle – najlepszym europejskim zespołem na czele. Czas jeszcze bardziej dopieścić najlepszych kibiców. Z myślą o nich zdecydowaliśmy się na stworzenie jednej z najnowocześniejszych na świecie aplikacji sportowych – VolleyLand.

Prace nad aplikacją trwały ponad rok. Poza dość standardową, ale nieodzowną opcją śledzenia spotkań czterech polskich lig i meczów reprezentacji na żywo oraz rozbudowanymi danymi statystycznymi, w niedalekiej przyszłości znajdą się w niej m.in. trójwymiarowe postaci siatkarek i siatkarzy. Zespół ludzi tworzących VolleyLand przejechał Polskę wzdłuż i wszerz, by wykorzystując skaner 3D zeskanować i wiernie odzwierciedlić w wirtualnym świecie najważniejsze postaci polskiej siatkówki.  

Ważnym elementem VolleyLand jest grywalizacja dla użytkowników, opierająca się na trzech głównych obszarach: Fights, Quiz, Heroes. Każda kolejka PlusLigi czy TAURON Ligi będzie teraz dla kibiców okazją nie tylko do przeżywania emocji związanych z występami ich drużyn na parkietach, ale także do gry i rywalizacji z innymi użytkownikami, a najlepsi w cotygodniowych rankingach otrzymają atrakcyjne gadżety – 'Digital Player Cards' (zestawy kart) i 'Digital Team Cup' (kubek) – z zaszytą w sobie opcją rzeczywistości rozszerzonej, uruchamianej przez aplikację VolleyLand.

– VolleyLand – ta gra słów po raz pierwszy pojawiła się w przestrzeni publicznej przy okazji zachwytów nad organizowanymi przez nas Mistrzostwami Świata w 2014 roku. O meczu otwarcia na wypełnionym Stadionie Narodowym usłyszał cały, nie tylko siatkarski, świat. To my Polacy wyznaczaliśmy i wyznaczamy trendy w światowej siatkówce. Aplikacja VolleyLand to znowu wyprzedzenie o krok innych – tłumaczy Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski.

Aplikacja VolleyLand jest już dostępna na marketach Google Play i AppStore. Zarówno ściągnięcie, jak i korzystanie z niej jest bezpłatne.