SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 9 listopada 2022

Developres BELLA DOLINA Rzeszów z Superpucharem Polski

Grupa Azoty Chemik Police przegrał w Szczecinie z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów 2:3 (25:22, 26:24, 16:25, 18:25, 10:15) w meczu o AL-KO Superpuchar Polski kobiet im. Andrzeja Niemczyka. W nagrodę odebrała czek na 100 tys. zł.. Podopieczne trenera Stephane Antigi powtórzyły ubiegłoroczny sukces.

Była to pierwsza póba sił dwóch najlepszych w ostatnich latach polskich zespołów. Zgodnie z przewidywaniami mecz był zacięty i jego losy zostały rozstrzygnięte w tie breaku.

Szczególnie pasjonująca była końcówka drugiego seta. Developres prowadził 17:11, ale Chemik się nie poddał. Odrobił straty i wygrał 26:24, a zdecydowały o tym idywidualności - Brakocević-Canzian i Fabiola. Było 2:0 dla mistrzyń Polski. W dwóch kolejnych partiach dominacja rzeszowianek była wyraźna. W tie breaku mieliśmy wynik 7:7. Następnie już przeważały rzeszowianki. Grę zakończyła Jelena Blagojević, która została MVP meczu o AL-KO Superpuchar Polski. Kapitan Developresu zdobyła 23 punkty. W nagrodę otrzymała czek na 5 tys. zł i nagrodów od sponsorów, m.in. AL-KO.

Superpuchar Polski siatkarek pod egidą Polskiej Ligi Siatkówki rozgrywany jest od 2015 roku. Wcześniej, w latach 2005 – 2014, mecz o to trofeum odbywał się w ramach turnieju organizowanego w Szamotułach, a jego inicjatorem był Ryszard Frąckowiak, działacz siatkarski. Od 2018 roku Superpuchar Polski nosi imię trenera Andrzeja Niemczyka, a w ubiegłym roku jego sponsorem jest firma AL-KO.

W 2020 roku, z powodu pandemii mecz był kilkukrotnie przekładany i ostatecznie został odwołany. W jego miejsce PLS zadecydowała o rozegraniu spotkania o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020. Wystąpiły w nim zespoły, które w wymienionych latach zdobyły najwięcej trofeów: Grupa Azoty Chemik i Grot Budowlani Łódź – obie ekipy dwukrotnie sięgały o to trofeum. Lepsze okazały się łodzianki, wygrywając 3:1.

Grupa Azoty Chemik: Fabiola Almeida de Souza, Martyna Czyrniańska, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Łukasik, Iga Wasilewska – Maria Stenzel (L) oraz Katarzyna Połeć, Maira Cipriano, Joanna Sikorska, Lenka Oveckova. Trener: Marek Mierzwiński.
Developres BELLA DOLINA: Katarzyna Wenerska, Jelena Blagojević, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Weronika Centka – Aleksandra Szczygłowska (L) oraz Ann Kalandadze, Anna Obiała, Daria Przybyła (libero). Trener: Stephane Antiga.

Szczegóły: https://www.tauronliga.pl/scup/s/game.html