SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Fot. Piotr Sumara, cev.eu, 4 października 2022

Zmiana jednego z gospodarzy mistrzostw Europy w 2023 roku

Cztery kraje mają być gospodarzami mistrzostw Europy siatkarzy w 2023 roku. Europejska konfederacja oficjalnie poinformowała o zmianie jednego z organizatorów.

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy mają zostać rozegrane między 28 sierpnia a 16 września we Włoszech, Północnej Macedonii i Bułgarii. Czwartym krajem miała być Ukrainy, jednak ze względu na wojnę stało się to niemożliwe. CEV zdecydowało, że zastąpi ją Izrael, dla którego będzie to debiut w tej roku. Dzięki temu też reprezentacja tego kraju ma zagwarantowany - jako gospodarz - występ w finałowym turnieju. W sumie w mistrzostwach mają zagrać 24 drużyny. Żeby zrekompensować Ukrainie stratę, CEV zapewniła, że będzie ona mogła przejąć mistrzostwa Europy w 2025 lub 2027 roku. Mistrzostwa Europy kobiet zostaną rozegrane w Belgii, Niemczech, Włoszech i Estonii.

Przypomnijmy, że poprzedni Eurovolley został rozegrany w Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii, a medale rozdano w katowickim Spodku: złoto zdobyli Włosi, srebro Słoweńcy, a brąz polska reprezentacja. Obie polskie drużyny narodowe mają zagwarantowany udział w najbliższych mistrzostwach Europy.