SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. tauronliga.pl, 7 stycznia 2022

Tauron Liga. Lider wyraźnie lepszy w meczu na szczycie

W meczu dwóch najsilniejszych kadrowo drużyn Tauron Ligi Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał ŁKS Commercecon.

Pierwszy z hitów 14. kolejki Tauron Ligi nie miał historii. Prowadzący w tabeli Developres potrzebował trzech setów, by wygrać w Łodzi. Spodziewanych emocji nie było, poza trzecim setem, w którym lider zwyciężył na przewagi. Rzeszowianki pokazały wszystkie atuty, dzięki którym dominują w obecnych rozgrywkach. Przede wszystkim była to zespołowość i szeroki skład. Gdy słabszy moment miała Kara Bajema, zastąpiła ją Ann Kalandadze i spisała się świetnie. Zapewne dodatkowo mobilizowała ją gra przeciwko swojemu byłemu klubowi.

Developres był lepszy we wszystkich elementach. Przede wszystkim jednak w ataku i bloku. Aż 16 punktów zespół gości zdobył blokiem, zatrzymując dwie najskuteczniejsze ełkaesianki: Veronicę Jones-Perry i Weronikę Sobiczewską. Zawiodła zwłaszcza Amerykanka, która powinna być głównym orężem łódzkiej drużyny. Tymczasem zdobyła tylko cztery punkty, mając 17-procentową skuteczność w ataku. Poza tym słabo przyjmowała zagrywkę, a to w nią celowały rywalki.

W zwycięskiej drużynie tradyjnie doskonale spisywała się Jelena Blagojević, atakująca najczęściej w zespole. Choć skuteczność miała przeciętną, to zdobywała punkty w najtrudniejszych momentach i została wybrana MVP spotkania. Tak było w trzecim secie, kiedy sprytnymi zagraniami zdobywała punkty. Miała wsparcie w Kalandadze i Brunie Honorio, dzięki czemu Developres wygrał po raz 13. w tym sezonie i niezależnie od innych spotkań utrzymał prowadzenie w Tauron Lidze. ŁKS Commercecon przegrał już po raz szósty.

ŁKS Commercecon - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (19:25, 16:25, 25:27)

Statystyki meczu: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101669.html#stats