SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. plusliga.pl, 5 stycznia 2022

Argentyński mecz w PlusLidze dla Marcelo Mendeza

W meczu drużyn prowadzonych od niedawna przez argentyńskich trenerów Asseco Resovia Rzeszów wysoko pokonała Indykpol AZS Olsztyn.

Javier Weber i Marcelo Mendez od niedawna pracują w PlusLidze. Obaj mają w dorobku medale olimpijskie zdobyte z reprezentacją Argentyny: Weber w 1988 roku był trzeci na igrzyskach w Seulu jako zawodnik, zaś Mendez w Tokio powtórzył to osiągnięcie, ale jako szkoleniowiec.  Łączy ich też to, że wcześniej pracowali z brazylijskimi klubami: Funvikiem Taubate i Sadą Cruzeiro Volley. Kontrakty z polskimi klubami podpisali w grudniu, a 5 stycznia stanęli naprzeciwko siebie w spotkaniu ligowym.

Weber pierwszy podpisał kontrakt, lecz do Olsztyna przyleciał dopiero 27 grudnia i w Rzeszowie debiutował jako szkoleniowiec. Jego nowi podopieczni nie sprawili mu prezentu urodzinowego - 6 stycznia kończy 56 lat - i przegrali z Asseco Resovią. Mecz zaczęli nieźle, mieli szansę wygrania pierwszego seta, lecz im dłużej trwał mecz, tym przewaga rzeszowian była większa.

Potencjał gospodarze mają większy i pod wodzą starszego z argentyńskich trenerów zaczynają go wykorzystywać. Najwięcej punktów dla drużyny z Rzeszowa (12) zdobył Maciej Muzaj, Jakub Kochanowski i Fabian Drzyzga mieli po dwa punktowe bloki, a najskuteczniej atakował Klemen Cebulj (67 proc.). Najlepszy był jednak Paweł Zatorski i to on został wybrany MVP meczu.

Wracając do argentyńskich trenerów, to obaj praktycznie nie robili zmian. Weber nie dokonał ani jednej, a Mendez tylko w pierwszym secie na krótko wprowadził Jakuba Buckiego i Rafała Buszka. 

Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (31:29, 25:22, 25:14)

Statystyki meczu: https://www.plusliga.pl/games/id/1101483.html#stats

W drugim środowym meczu PlusLigi Trefl Gdańsk zmierzył się z GKS-em Katowice. Goście mieli tego dnia więcej atutów, a największymi byli Belg Tomas Rousseaux (wybrany MVP), Jakub Jarosz i libero Bartosz Mariański. W zespole z Gdańska świetnie zaprezentował się Mateusz Mika, wracający do reprezentacyjnej formy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. 

Trefl Gdańsk - GKS Katowice 1:3 (23:25, 25:23, 13:25, 24:26)

Statystyki meczu: https://www.plusliga.pl/games/id/1101482.html#stats

Wyniki pozostałych meczów 14. kolejki PlusLigi: Projekt Warszawa - Cerrad Enea Czarni Radom 2:3, Jastrzębski Węgiel - LUK Lublin 3:0, PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin 3:1, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Stal Nysa 3:0. Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3.

Tabela PlusLigi: https://www.plusliga.pl/table.html